Burs Arayan Öğrencilere Müjde! Aylık 2 Bin TL Karşılıksız Burs Verilecek

Burs Arayan Öğrencilere Müjde! Aylık 2 Bin TL Karşılıksız Burs Verilecek

Sabancı Vakfı tarafından yapılan açıklamaya göre yeni eğitim öğretim yılında burs tutarı 1.500 TL'den 2.000 TL'ye yükseltildi.

Ekonomi 21 Eylül 2022 20:11 0
Burs Arayan Öğrencilere Müjde! Aylık 2 Bin TL Karşılıksız Burs Verilecek

Öğrencilere karşılıksız 2.000 TL burs verilecek. Sabancı Vakfı tarafından yapılan açıklamaya göre yeni eğitim öğretim yılında burs tutarı 1.500 TL'den 2.000 TL'ye yükseltildi.

Sabancı Vakfı 2022-2023 eğitim yılları arasında verilecek burs ücretleri güncellendi. 

Enflayonun yükselmesi ve hayat pahalılığın artması ile birlikte öğrencilerin masraflası da arttı. Hal böyle olunca da öğrenciler çeşitli kurumlar ve vakıfların burs imkanlarını araştırmaya başladı.Bu kapsamda öğrencilere yardım eli uzatan vakıflardan Sabancı Vakfı'da eğitim bursu veriyor.

SABANCI VAKFI BURSU NE KADAR?

Sabancı Vakfı tarafından yapılan yeni açıklamaya göre 2022-2023 yılında vakıf tarafından burs olarak 2 bin TL aylık ödeme yapılacak. Burs ödemesini hak kazanan öğrenciler geçtiğimiz yıl 9 ay boyunca ödemelerini alırken bu sene için yapılan duyuruda 10 ay boyunca desteğini alacak. 

Vakıf tarafından resmi internet sitesi üzerinde yazılı olarak belirtilene göre; "Sabancı Vakfı bursları, başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan üniversite öğrencilerine karşılıksız olarak verilmektedir. Ayrıca Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından engel ve başarı durumuna göre tespit edilen yurt içindeki devlet üniversitelerine ya da burslu olarak vakıf/özel üniversitelerine yerleştirilen 15 öğrenci ile kalkınmada öncelikli illerde yerleştirme puanı itibariyle il birincisi olarak tespit edilen yurt içindeki devlet üniversitelerine ya da burslu olarak vakıf/özel üniversitelerine yerleştirilen 15 öğrenciye de Sabancı Vakfı bursu verilir." ifadeleri yer alıyor.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Burs, Türkiye’de lisans öğrenimi gören T.C. uyruklu öğrenciler için geçerlidir. 

Marmara Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa'da öğrenim gören öğrencilerin burs başvuruları ise www.microfon.co web sitesi üzerinden kabul edilmektedir.

Ekim-Haziran ayları arasında 10 aylık olarak ayda 2.000 TL burs ödemesi yapılacak olup, burslar burs almaya başlanan tarihten başlayarak normal öğrenim süresi dahilinde devam eder.

Sabancı Vakfı Bursları karşılıksız olup, geri ödeme veya hizmet yükümlülüğü içermemektedir. Ancak mezun bursiyerler gönül borcunu ödemek için dilerlerse burs almakta olan öğrencilere deneyim ve bilgi aktarmak için mentorluk yapabilir.

Yorumlar (0)

Seç