Büro personeli, teknisyen, şoför, mimar alımı: İstanbul Üniversitesi personel alımı sona eriyor 2024
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Büro personeli, teknisyen, şoför, mimar alımı: İstanbul Üniversitesi personel alımı sona eriyor 2024

İstanbul Üniversitesi en az lise mezunu personel alım ilanına başvurular sona eriyor. İşte kadrolar ve başvuru bilgisi.

Büro personeli, teknisyen, şoför, mimar alımı: İstanbul Üniversitesi personel alımı sona eriyor 2024

İstanbul Üniversitesi personel alımı sona eriyor.

İstanbul Üniversitesi en az lise mezunu personel alım ilanına başvurular sona eriyor.  Üniversite tarafından yayımlanan ilana baktığımızda teknisyen, şoför, büro personeli, mimar kadrolarına 33 personel alımı yapılacağı görülüyor. Bizde bu yazımızda söz konusu personel alım ilanının detaylarına yer verdik. İşte alım yapılacak kadrolar ve başvuru bilgisi.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

1-Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak.
2-Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamaz.
3-Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
4- “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”ın Yeniden İşe Alınma başlıklı Ek 1 inci maddesinin (b) fıkrasına eklenen; “Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.” hükmüne aykırı durumu olmamak.
5-5917 sayılı Kanunun 47. maddesi’nin 5. fıkrası (A) 2 bendi gereğince, 4-B Sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken istifaen görevinden ayrılarak sözleşmesi feshedilenler; fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl süre geçmeden başvuruda bulunamazlar.
6- Belirtilen öğrenim düzeylerinin birinden mezun olmak, aranan nitelikleri taşımak ve belgelendirmek.
7- Adayların ilgili 2022 KPSS (B) grubu puan türüne sahip olması gerekmektedir. Ortaöğretim Mezunları için 2022 KPSS-P94, Ön Lisans Mezunları için 2022 KPSS-P93, Lisans Mezunları için 2022 KPSS-P3 puan türü esas alınacaktır.
8-Hali hazırda İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa personeli olmamak.
9-Tüm pozisyonlar için haftalık çalışma süresi 40 saati aşmayacak şekilde ilgili birimin yönetimi tarafından belirlenecek saatlerde görev yapma (gece dâhil) şartını kabul etmek, vardiyalı çalışma düzenine uyum göstermek ve engel durumu bulunmamak.
10- Tüm pozisyonlar için görevini tam zamanlı yapmasına engel olabilecek sağlık sorunu ve benzeri engelleri bulunmamak. (Destek Personeli ve Büro Personeli kadrolarına başvuran adayların başvuru tarihi itibariyle herhangi bir önlisans veya lisans örgün eğitim programlarında kaydı bulunmamak.)
11- Erkek adaylar için Askerlikle ilişiği bulunmamak.
12- Tüm pozisyonlar için Rektörlük tarafından gerekli görüldüğü hallerde görev yerlerinde değişiklik yapılabilecektir.

BAŞVURU

İlana başvurular https://personelbasvuru.iuc.edu.tr adresi üzerinden 2 Mayıs tarihine kadar online olarak yapılacak. Başvuru kılavuzu için TIKLAYIN

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç