Burdur Valisi Türker Öksüz oldu: Kim?
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Burdur Valisi Türker Öksüz oldu: Kim?

Son dakika haberi: Burdur Valiliği görevine Türker Öksüz'ün ataması yapıldı. Yapılan atama sonrası Öksüz'ün özgeçmişi merak ediliyor.

Eğitim 10 Ağu 2023 10:24 0
Burdur Valisi Türker Öksüz oldu: Kim?

Burdur Valisi Türker Öksüz oldu.

Burdur Valiliği görevine atama oldu. Erdoğan'ın imzası ile yayınlanan kararda Burdur Valiliğine Türker Öksüz'ün atamasının yapıldığı görüldü.

İşte özgeçmişi:

Kars Valisi Sayın Türker Öksüz, 1970 yılında Elazığ’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Elazığ’da tamamladı. 1986 yılında başladığı Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1990 yılında mezun oldu. 2004-2005 yılları arasında Yüksek Lisansını Türkiye Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsünde (TODAİE) tamamlamıştır. Halen Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Yönetim Bilimleri Dalında doktora çalışmaları devam etmektedir.

1992 yılında İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Mersin Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği görevine başladı, 1994 yılında dil eğitimi için 8 ay süreyle İngiltere’ye gönderildi. 

1995 yılında Giresun-Yağlıdere Kaymakamı olarak atandı. Erzurum-Uzundere Kaymakamlığı, Adıyaman-Kahta Kaymakamlığı, Osmaniye ve Bartın Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 

2013 yılında yayınlanan Mülki İdare Amirleri Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığı hukuk Müşavirliğine atandı. 2016 yılında İçişleri Bakanlığınca TBMM’de görevlendirildi. 2017 Haziran ayından itibaren de İçişleri Bakanlığı Genel Sekreterliği görevini yürütmüştür.

27 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kars Valiliğine atandı. Türker ÖKSÜZ, iyi derecede İngilizce bilmekte olup, evli ve biri kız biri erkek olmak üzere 2 çocuğu bulunmaktadır.

Son dakika haberlerinden haberdar olmak için finans7'yi takipte kalın.

Finans7.com | Ankara 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç