Bülent Ersoy'un 1,5 Milyon TL'lik Mezarı Asansörlü ve Şifreli Olacak

Bülent Ersoy'un 1,5 Milyon TL'lik Mezarı Asansörlü ve Şifreli Olacak

Bülent Ersoy'un menajeri yaptığı son dakika açıklamasında 1,5 milyon liraya mezar yapılacağını söyledi ve detayları aktardı.

Finans Magazin 21.6.2022 14:21 0
Bülent Ersoy'un 1,5 Milyon TL'lik Mezarı Asansörlü ve Şifreli Olacak

Bülent Ersoy'un mezarı şifreli ve asansörlü olacakmış.

Geçen haftalarda , babasının cenaze töreninde çekilen görüntüleri gündem olan ve normal mezara sığmayacağını söyleyen Bülent Ersoy'un mesarı hakkında açıklama geldi. 

Diva lakabı ile bilinen Türk müziğinin usta ismi Bülent Ersoy'un menajerinden bu konuda bir açıklama geldi. Fevzi Siverek, Al Sana Haber adlı programa telefonla bağlandı ve Ersoy'un mezarı ile ilgili açıklama yaptı. 

"ŞİFRELİ VE ASANSÖRLÜ OLACAK"

Siverek yaptığı son dakika açıklamasında,  "Normalde yaşayan bir insana mezar yeri almak hem dinimiz gereği hem de yaşayan bir insanın alınan yere gömüleceğini düşünmek çok şık bir durum değil. Ama malumunuz Türkiye’ de bir gelenek vardır. 4-5 kişilik bir aile kabristanı alınıp yapılır. Malumunuz Bülent Ersoy’un babasının defin işlemi sırasında mezar başında bir konu oldu. Bülent Hanım çok kıymetli İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya bir ricada bulunup, kendileri de teveccüh buyurmuş ve gereğini yapacağını söylemişler. Kendilerine hem kendi adıma hem de Bülent Hanım adına sizin aracılığınızla teşekkürlerimi iletiyorum"  dedi ve asansörlü şifreli bir mezar yapılacağını söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

"Bülent Hanım’a Zincirlikuyu’dan bir mezar yeri ayarlamışım. Ama hayranları ulaşmasın diye biraz derin yapacağız. Derin yapacağımız için Bülent Hanım’ın mezarını asansörlü yapacağız. Asansörle aşağı indireceğiz. Asansör de şifreli olacak. Bir de mezarını sade yapacağız. Biliyorsunuz dinimiz de çok şatafata müsaade etmez. Allah gecinden versin tabii kimin ne zaman öleceği belli olmaz. Eğer benden önce hakkın rahmetine kavuşursa böyle bir projemiz var. Bülent Ersoy'u gömmek istemem tabi benim 27 senelik hem dostum hem ailem. Bizden önce vefat ederse 3 kişilik mezar yeri hazır."

Mezarın 10 metre derinlikte olacağı öğrenildi.

1,5 MİLYON TL'YE MEZAR

Siverek açıklamasının sonunda ise “Bir bütçe ayırdık evet. Benim bu söylediğim mezarın bitmesi, sistemi vs. yaklaşık 1,5 milyon TL tutar” ifadelerini kullandı.

BÜLENT ERSOY BU DURUMU SÜLEYMAN SOYLU İLE GÖRÜŞTÜ

Bülent Ersoy, mezar yeri ile ilgili, "Sayın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan istirham ettim. Evet mezar yerim belli" demişti.

Finans7.com  | Ankara

Yorumlar (0)

Seç