Bülent Arınç'tan AK Partili İsimlere Sert Eleştiri: 'Ulan Et Kaç Para Haberin Var mı?'

Bülent Arınç'tan AK Partili İsimlere Sert Eleştiri: 'Ulan Et Kaç Para Haberin Var mı?'

Eski AK Partili isim Bülent Arınç bir son dakika açıklamasında bulundu ve ekonomi üzerinden AK Partili isimleri sert dille eleştirdi.

Siyaset 18.4.2022 09:01 0
Bülent Arınç'tan AK Partili İsimlere Sert Eleştiri: 'Ulan Et Kaç Para Haberin Var mı?'

Bülent Arınç'tan sert açıklamalar geldi. Arınç katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamada son dönemlerdeki hayat pahalılığına ve zamlara değindi ve zamlar üzerinden sert eleştirilerde bulundu.


Kanal 42 adlı televizyon programına katılan ve bu televizyonda yayınlanan Özel Yayın adlı programda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Arınç, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a olan sevginin gün geçtikçe azaldığını söyledi ve "Halk memnun olduğu süreçte bizi 20 yıl iktidara getirdi. Yine memnun olursa kesinlikle emin olun biz gideriz. Halk memnun olup olmadığını bazen 5 yılda bir bazen 3,5 yılda bir seçim sandığında gösterir. Ben hep zaferler gördüm. Şimdi Tayyip Beye olan sevgi ve güven devam ediyor ama zayıflamış olarak devam ediyor. Bu zayıflamayı durdurmak lazım." dedi.


SERT ÇIKTI: ULAN 2 KİLO ET KAÇ PARA HABERİN VAR MI?

Son günlerin tepki çeken konusu ise zamlar ve zamlar ile ilgili AK Partili isimlerin yaptığı açıklamalar. Arınç bu açıklamalara sert tepki gösterdi ve “Bizim grup başkanvekilimiz yanlış bir matematik hesabı yaptı. Sonra döndü mü dönmedi mi bilmiyorum yüzde 7'yi yüzde 700 gibi anlayacak bir hesabın içerisine düştü. Biraz da gülünç oldu tabi. Dikkatsizliğine vermek tabi yoksa çok iyi bir insandır. Konya'dan da bir milletvekili de ‘minicik minicik zamlar, bundan şikayet etmeye gerek yok' demişti. Bunlar insanları yaralıyor ama haberiniz olsun. Yani ben 2 kilo et yiyeceğime yarım kilo et yerim diye göğsünü gere gere dolaşıyor. Ulan 2 kilo et kaç para biliyor musun sen? 300 lira. Kim verecek bu parayı?” ifadelerini kullandı.


BUNLARI SANDIKTA MİLLET SORAR

Açıklamasının devamında MHP'yi eleştiren Arınç, "Şimdi MHP iktidarın kabul edilmeyen ya da telaffuz edilmeyen ortağı durumda. Yani Cumhur İttifakı'nın asli unsurlarından birisi. Bahçeli de bazen ‘biz muhalefet partisi sayılırız' diyor ama her şeyiyle Cumhurbaşkanımızı ve hükümeti korumaya çalışıyor. Ben o konuda değilim. Milletvekili neden böyle söyledi de hakkında tahkikat yapıldı? Bütün bunları millet kendisine sorar seçim günü. Bugün bunları kendisine ifade etmeye bile tenezzül etmez ama seçim zamanı geldiğinde bütün bunları hatırlar. Millete bunları hatırlatacak çok şeyler de çıkar o zaman." ifadelerini kullandı.


ZAM YAPAN MARKETLER

Fiyat artışlarından sorumlu olarak tutulan marketler konusuna da değinen Arınç , bu marketlerin sahiplerini tanıdığını, hepsinin dindar insanlar olduğunu, Erdoğan'ı çok sevdiğini söyledi ve "3 tane market zincir, onlarla konuşuyorum ben. ‘Allah aşkına siz ne yapıyorsunuz?' diyorum. Başkanım yüzde 1 yada yüzde 1,5 en büyük kar haddimiz bu' Bakın Türkiye'deki bütün marketlerde fiyatlar birbirine hemen hemen yakındır. İş tedarikte. Kaça alıyorsanız üzerine o kadar koyuyorsunuz." dedi.


Market sahiplerinden biri , 60 bin çalışanı 11 bin mağazası olduğunu ve vergilerini düzenli şekilde verdiğini, ancak Tarım Kredi marketlerin kira ödemediği ve masrafının kendilerinin masrafından çok az olduğunu söyledi.


Yorumlar (0)

Seç