Bugün, Yarın Hava Nasıl Olacak? 40 Şehre Kuvvetli Yağış Geliyor

Bugün, Yarın Hava Nasıl Olacak? 40 Şehre Kuvvetli Yağış Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve 40'tan fazla şehirde bu hafta kuvvetli yağış beklendiği bildirildi.

Yerel Haberler 05.6.2022 10:21 0
Bugün, Yarın Hava Nasıl Olacak? 40 Şehre Kuvvetli Yağış Geliyor

Meteoroloji'den 40 şehre sarı kodlu uyarı geldi.

MEteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada 40 şehirde kuvvetli yağmurun beklendiğine yer veirldi. Biz de finans7.com olarak bu yazımızda şiddetli yağış beklenen illere ve hava durumuna yer verdik.

KONYA , KARAMAN VE NİĞDE

Meteoroloji'den bu iller için yapılan açıklamada, "Pazar öğle saatlerinden itibaren Karaman, Konya ve Niğde çevrelerinde beklenen gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır." denildi ve yağışların saat 22.00'a kadar devam edeceğine yer verildi.

BURDUR, ISPARTA VE ANTALYA

Göller yöresi ile ilgili yapılan son dakika açıklamasında, "Pazar öğle saatlerinden itibaren Göller Yöresinde beklenen gök gürültülü sağanak yağışların; Burdur ve Isparta çevreleri ile Antalya'nın iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır." denildi ve yağışların saat 23.00'a kadar etkili olacağına yer verildi.

DENİZLİ, UŞAK, AFYON, AYDIN VE MUĞLA

Bu iller için yapılan son dakika açıklamasında, "Hafta sonu iç Ege’de görülecek gök gürültülü sağanak yağışların; Denizli, Uşak, Afyonkarahisar, Muğla’nın iç kesimleri ile Aydın’ın doğusunda yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Genellikle öğle saatlerinden sonra başlayıp aralıklı ve yerel olarak gece saatlerine kadar kuvvetli olması beklenen yağışlarla birlikte sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır." denildi ve yağışların saat 22.00'a kadar süreceğine yer verildi.

40 ŞEHRE ŞİDDETLİ YAĞMUR GELİYOR: 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU: BİRÇOK ŞEHİRDE KUVVETLİ YAĞIŞ

MEteoroloji tarafından açıklanan hava durumu raporuna baktığımızda birçok ilde kuvvetli yağış olduğu görüldü. İşte 5 günlük hava durumu:

5 HAZİRAN 2022 PAZAR HAVA DURUMU

Bugünkü hava durumuna baktığımızda Trakya'da İç Anadolu'da KAradenizin iç kesimleri ile Egenin iç kesimlerinde yağış beklendiği görüldü.

6 HAZİRAN HAVA DURUMU

Pazartesi günü Trakya, Marmara, KAradenizin batı kesimleri, İç Anadolunun tamamında ve Ege ile Akdenizin iç kesimlerinde şiddetli yğamur bekleniyor. Yağışların 40'tan fazla ilde etkili olacağı öğrenildi.

7 HAZİRAN HAVA DURUMU

Salı günü Marmara'da , Karadenizde İç Anadoluda ve Akdenizde yağışlar etkili olmaya devam edecek. 

8 HAZİRAN HAVA DURUMU

Çarşamba günü Marmarada , KAradenizde Doğu Anadolunun kuzey bölgeleri ile Akdeniz ve İç Anadoluda şiddetli yağışlar bekleniyor. 

Perşembe günü hava durumuna baktığımızda yağışların şiddetini azaltacağı , ancak birçok bölgede etkili olmaya dfeam edeceği görüldü. Marmara Bölgesi, Ege Bölgesi, İç anadolu Bölgesi Karadenizin batı bölgeleri ile Akdenizin iç kesimlerinde yağışlar şiddetli olacak.

Finans7.com  | Ankara

Yorumlar (0)

Seç