Buca Belediyesi'nde Asgari Ücret 11 Bin 500 TL Oldu

Buca Belediyesi'nde Asgari Ücret 11 Bin 500 TL Oldu

Buca Belediyesinde çalışan 1.525 personeli yakından ilgilendiren toplu iş sözleşmesi süreci tamamlandı.

Çalışma Hayatı 23 Eylül 2022 16:00 0
Buca Belediyesi'nde Asgari Ücret 11 Bin 500 TL Oldu

Buca Belediyesinde çalışan 1.525 personeli yakından ilgilendiren toplu iş sözleşmesi süreci tamamlandı. En düşük maaş alan personelin maaşı 11 bin 500 oldu. Aynı zamanda işçiler sendikal hak kazandı.

Buca Belediyesi ile Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel İş 5 No'lu Şube'de örgütlü işçiler arasında gerçekleştirilen toplu sözleşme süreci yüz güldüren bir maaş artışı ile son buldu. Toplu iş sözleşmesinin imza töreni Buca Belediyesi önünde düzenlenen törenle gerçekleştirildi. 

ANALARININ AK SÜTÜ GİBİ HELAL OLSUN

Törende konuşan Başkan Erhan Kılıç, "Makamlar gelip geçicidir. Ancak emek ve çalışanlar belediyemizin olmazsa olmazıdır. Kentin yaşanabilir hale gelmesini sağlayanlar emekçi kardeşlerimizdir. Ben işçilerime vereceğim maaşı belirlerken verebileceğim maksimum rakam nedir ona bakarım. Onları mağdur etmek istemem. Aynı zamanda kendi mali disiplini sağlayacak, Belediyemizin çalışmalarını engellemeyecek bir rakamı belirlerim. Teknik olarak verebileceğimiz en iyi rakamı verdik. Toplu iş sözleşmesi tüm emekçi kardeşlerime hayırlı uğurlu olsun. Analarının ak sütü gibi helal olsun."

Başkan Kılıç, öte yandan çalışanlarının banka promosyon sözleşmelerini güncelleyeceklerinin de müjdesini verdi.

DİSK Genel İş Genel Sekreteri Şükret Sevgener, işçilerin açtığı pankartta "İşçi Dostu Başkan Erhan" pankartına gönderme yaparak, Başkan Kılıç'ın bu sözü sonuna kadar hak ettiğini söyledi. DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, ise her toplu iş sözleşmesi gününün işçiler için bir bayram günü olduğunu belirterek, Başkan Erhan Kılıç'a teşekkür etti. Genel İş 5 No'lu Şube Başkanı Savaş Aras da ekonomik krizin en büyük acısını emekçilerin çektiklerini belirterek, bu zor günlerde emekçiden yana tavır koyan Başkan Erhan Kılıç'a teşekkürlerini iletti.

Yorumlar (0)

Seç