Bu Tarihe Dikkat! Rize Valiliği'nden Sel ve Heyelan Uyarısı Yapıldı!

Bu Tarihe Dikkat! Rize Valiliği'nden Sel ve Heyelan Uyarısı Yapıldı!

Rize Valiliği'nden uyarı yapıldı. Şiddetli yağış nedeniyle yaşanacak sel, su ve heyelan için tedbirli olunması istendi.

Haberler 12 Eylül 2022 23:48 0
Bu Tarihe Dikkat! Rize Valiliği'nden Sel ve Heyelan Uyarısı Yapıldı!

Son dakika haberi... Rize Valiliği'nden uyarı yapıldı. Şiddetli yağış nedeniyle yaşanacak sel, su ve heyelan için tedbirli olunması istendi.

Rize Valiliği, bölgede şiddetli yağış nedeniyle yaşanabilecek sel, su baskını, yıldırım ve heyelanlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelen uyarının ardından Rize Valiliği, sağanak yağışın beklendiği bölge için resmi sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Yapılan son değerlendirmelere göre yarın (salı) sabah saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz kıyılarında görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Giresun ve çevreleri ile Trabzon'un batı ilçelerinde kuvvetli, metrekareye 30-60 kilogram, Rize il geneli ile Trabzon'un doğu, Artvin'in kıyı kesimlerinde yer yer çok kuvvetli, metrekareye 60-90 kilogram olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."

Yorumlar (0)

Seç