Bu illerde yaşayanlar dikkat: Kuvvetli yağış ve fırtına geliyor

Bu illerde yaşayanlar dikkat: Kuvvetli yağış ve fırtına geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve Marmara ve Ege bölgesinde birçok il için sağanak yağış ve fırtına uyarısında bulunuldu.

Haberler 11 Kasım 2023 0
Bu illerde yaşayanlar dikkat: Kuvvetli yağış ve fırtına geliyor

Son dakika: Meteoroloji’den sağanak yağış ve fırtına uyarısı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve Marmara ve Ege bölgesinde birçok il için sağanak yağış ve fırtına uyarısında bulunuldu. İşte yurt genelinde hava durumu.
   
Son değerlendirmelere göre Türkiye’nin batı kesimleri çok bulutlu, Marmara, Ege kıyıları, Manisa, Antalya, Eskişehir, Bolu, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinin yerel sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Marmara (Edirne ve Bilecik hariç), Çanakkale, Balıkesir'in batı ilçeleri, İzmir'in kuzeyi, Zonguldak, Düzce ve Muğla'nın kıyı kesimlerinde kuvvetli, İzmir, Balıkesir, Manisa ile batı kesimleri başta olmak üzere Aydın’da yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların, Marmara (Edirne ve Bilecik hariç), Çanakkale, Balıkesir’in batı ilçeleri ile İzmir’in kuzeyi, Muğla'nın kıyı kesimleri, Zonguldak ve Düzce çevrelerinde kuvvetli, İzmir, Balıkesir, Manisa ile batı kesimleri başta olmak üzere Aydın’da yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli (50-100 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Şiddetli yağışlarla birlikte sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, hortum gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.   

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI

Rüzgârın, Marmara ile Kuzey Ege’de güneyli yönlerden kuvvetli ve fırtına (50-80 km/saat, Marmara’da yer yer 90 km/saat) şeklinde eseceği tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;