Brent Petrol Fiyatları Fırladı! Akaryakıta Yeni Zamlar Geliyor!

Brent Petrol Fiyatları Fırladı! Akaryakıta Yeni Zamlar Geliyor!

Dünya'da brent petrol fiyatlarının artmasıyla birlikte; Türkiye'de akaryakıt fiyatlarına yeni zamların gelmesi bekleniyor! İşte detaylar...

Emtia 15 Eylül 2023 15:04 0
Brent Petrol Fiyatları Fırladı! Akaryakıta Yeni Zamlar Geliyor!

Küresel enflasyon devam ediyor! Brent Petrol fırladı! Araç sahiplerine üzücü haber: akaryakıta yeni zam yolda! İndirim bekleyenler hayal kırıklığına uğrayacak! 

Brent petrol fiyatlarında ivme yukarı yönlü hareketlenmeye devam ediyor. Son dönemde yaşanan arz sıkıntısı nedeniyle yükselmeye devam eden Brent petrolün benzin ve motorin fiyatlarına nasıl yansıyacağı ise merak konusu haline geldi.


VARİL BAŞINA 93 DOLARI AŞACAK

OPEC raporuna göre, petrol pazarının daha da sıkılaşması bekleniyor ve 2023'ün ikinci yarısında küresel petrol stoklarının günlük yaklaşık yarım milyon varil azalacağı öngörülüyor. Ek olarak, ABD Enerji Enformasyon İdaresi (EIA) küresel petrol stoklarının 2023'ün ikinci yarısında düşeceğini öngörüyor ve bu durumun Brent petrol fiyatlarının dördüncü çeyrekte varil başına ortalama 93 doları aşmasına neden olabileceğini belirtiyor.

VARİL FİYATI YÜZDE 1,98 ARTTI

Buna bağlı olarak, Brent petrolün varil fiyatı son zamanlarda yaklaşık yüzde 1,98 artarak 93,70 dolara kadar yükseldi. Bu, 2023 yılının en yüksek seviyesi olarak kaydedildi. Batı Teksas türü (WTI) ham petrol de varil başına yüzde 1,85 artarak 90,16 dolara çıktı.

 

Yorumlar (0)

Seç