BP'den sonra 2 firma daha tüm akaryakıt istasyonlarını satıyor

BP'den sonra 2 firma daha tüm akaryakıt istasyonlarını satıyor

BP'den sonra 2 firmanın daha satış görüşmeleri yaptığı ve 2 akaryakıt firmasının daha Türkiye pazarından çıkacağı bildirildi.

İş Dünyası 20 Kasım 2023 0
BP'den sonra 2 firma daha tüm akaryakıt istasyonlarını satıyor

BP tüm istasyonları satıp çıktı: Sırada 2 firma daha var.

Türkiye'de akaryakıt dağıtım piyasasında bir asırdan fazladır faaliyet gösteren BP adlı akaryakıt firması, 770 bayisi ve depolama ünitesi ile ATAŞ'taki hisselerini sattı.

Bu satışlarla Türkiye piyasasından çekilen BP'den sonra tüm gözler sektöre çevrilmiş durumda. Ekonomim'den Mehmet Kaya bugün kaleme aldığı yazısında sektör yetkilileri ile görüştüğünü, akaryakıtta karlılığın düşük olması nedeniyle iki yeni satın almanın son aşamada olduğuna yer verildi.

BP'nin PO tarafından satın alınmasının ticari yönden daha çok stratejik bir karar olduğunu bildiren sektör yetkilileri, sektörde karlılığın sınırlı olmasın edeniyle hacmin önemlnin ortaya çıktığı bildirildi. BP'nin akaryakıt dağıtımında büyüyerek hacim oluşturma ya da satış yapma kararıy ile karşı karşıya kaldığını ve sektörde zaten bunun bilindiğini söyledi.

Sektör kaynaklarından gelen son dakika açıklamasında 2 firmanın daha dağıtım zincirinin satışının pazarlık masasında olduğunu ve satışla sonuçlanabileceğini bildirdi. Söz konusu firmaların orta ölçekte olduğu belirtildi.

Sektör kaynakları, bu görüşmelerin satışla sonuçlanacağını belirtiyor.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;