Borsa'dan Alınacak Verginin Oranı Belli Oldu!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Borsa'dan Alınacak Verginin Oranı Belli Oldu!

Borsa İstanbul'da, işlemlerden alınması planlanan verginin, hangi oranda olacağı kulislerden sızdı! İşte haberin detayları...

Borsa 12 Haz 2024 0
Borsa'dan Alınacak Verginin Oranı Belli Oldu!

Borsada alım satım işlemlerine vergi geliyor. Herkes gelecek olan bu verginin oranını merak ediyor. Kulislerden aktarılan bilgilere göre, bu verginin on binde 2 oranında yapılacağı söyleniyor.

Şu anda Türkiye'de gündemin en önemli başlığı şüphesiz borsa işlemlerine gelecek olan vergi. Borsa İstanbul'a getirilmesi planlanan işlem vergisi, epey bir ses çıkardı.

Borsaya ilişkin vergi çalışmalarının sadece Maliye tarafında yapılması yani sermaye piyasaları bürokratları ve yetkililerinin henüz son sözlerini söylememiş olmaları bu vergiye ilişkin olasılıkları da beraberinde getiriyor.

Kulislerde konuşulanlara göre, Hazire ve Maliye Bakanlığı, bu vergiyi getirerek yılda 5-6 milyar TL kazanç sağlamış olacak 

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek geçen hafta yaptığı açıklamada, "Kripto varlıklar ve borsa için kazanç üzerinden vergilemeyi şu anda gündemimize almadık. Daha çok işlem bazında, çok sınırlı belki bir ücret, bir vergileme söz konusu olabilir." demişti.

Sizce borsaya vergi gelmeli mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından yazmayı unutmayın!

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç