Borsada en yüksek emir değeri 10 milyon liraya çıkıyor

Borsada en yüksek emir değeri 10 milyon liraya çıkıyor

Borsada son dakika açıklaması geldi ve yeni düzenleme ile emir üst sınırlarının değişeceğine yer verildi.

Borsa 21 Kasım 2023 0
Borsada en yüksek emir değeri 10 milyon liraya çıkıyor

Borsada emir miktarı değişiyor.

Borsa İstanbul'dan bir açıklama geldi. Gelen açıklamaya baktığımızda emir değeri sınırlarında düzenleme yapılacağına yer verildi. Yapılacak düzenleme ile emir değeri sınırlarında 1. grubun 4 milyon liradan 10 milyon liraya, 2. grubun ise 3 milyon lira olan sınırının 7.5 milyon lira seviyesine çıkarılacağı bildirildi.

3. grubun 2 milyon lira olan emir sınırının 5 milyon liraya, 4. grubun da 1 milyon lira olan emir sınırının 2.5 milyon liraya çıkarılacağı bildirildi. 5. grupta bulunanların emir sınırları ise 500 bin liradan 1 milyon liraya çıkarıldı. 6. grupta yer alan kişilerin ise 100 bin lira olan sınırları 500 bin liraya çıkarıldı.

Şimdi uygulamada olan sistemde temerrüt sıraları için 1 milyon lira olan maksimum emir değeri sınırının 2.5 milyon lira şeklinde güncelleneceği bildirildi.

Borsa Yatırım Fonları, Gayrimenkul Yatırım Fonu Katılma Payları, Girişim Sermayesi Yatırım Fonu Katılma Payları ve Gayrimenkul Sertifikalarında uygulanmakta olan 3 milyon lira sınırının da yükseleceği bildirildi.

Payları borsada işlem gören ortakların birincil sıraları için uygulanmakta olan 100 bin lira sınırının da 500 bin liraya çıkarılacağı bildirildi.

BISTECH GÜNCELLENECEK

Söz konusu açıklamanın devamına baktığımızda üyelerin testlerini gerçekleştirmesi için BISTECH üye test ortamında belirtilen değişikliklere ilişkin tanımlamalar yapıldığı ifade edildi.

DEĞİŞİKLİK NE ZAMAN?

Açıklamada değişikliğin 2 Ocak 2024 tarihinden itibaren geçerli olacağına yer verildi.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;