Borsa'da 7 Şirket Sermaye Artırımı Kararı Aldı: İşte O Şirketler!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Borsa'da 7 Şirket Sermaye Artırımı Kararı Aldı: İşte O Şirketler!

Borsa İstanbul'da faaliyet gösteren yedi şirket sermaye artırımı kararı aldı! İşte o şirketler ve detaylar...

Borsa 2 Haz 2024 0
Borsa'da 7 Şirket Sermaye Artırımı Kararı Aldı: İşte O Şirketler!

Bu hafta, çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren on bir şirketin yönetim kurulları, hissedarlarını sevindirecek bir karar aldı. Bedelsiz sermaye artırımına gidilmesine yönelik başvuruları yapma kararları duyuruldu. İşte detaylar:

Pınar Süt Mamulleri Sanayii A.Ş. (PNSUT) ve Pınar Entegre Et ve Un Sanayii A.Ş. (PETUN): İki şirket de sermayelerini %600 oranında artırma kararı aldı. Pınar Grubu içindeki bu iki şirketin bu hamlesi, sektördeki büyüme stratejilerini destekleyici nitelikte.

Sanifoam Endüstri ve Tüketim Ürünleri Sanayi Ticaret A.Ş. (SANFM): Mobilya ve yatak sektörünün önemli oyuncularından Sanifoam, sermayesini %400 oranında artırma yolunda.

Pınar Su ve İçecek Sanayi ve Ticaret A.Ş. (PINSU) ve DYO Boya Fabrikaları Sanayi ve Ticaret A.Ş. (DYOBY): Her iki şirket de sermayelerini %200 oranında artırarak piyasada güçlerini artırma hedefinde.

Pasifik Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (PSGYO): Gayrimenkul sektöründeki bu oyuncu, sermayesini %204,87804 oranında yükselterek sektördeki varlığını pekiştiriyor.

Kervan Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KRVGD): Gıda sektöründe agresif bir büyüme stratejisi izleyen Kervan Gıda, %800 oranında sermaye artırımıyla dikkat çekiyor.

Ulusoy Un Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ULUUN) ve Naturelgaz Sanayi ve Ticaret A.Ş. (NTGAZ): Ulusoy Un %292,73184, Naturelgaz ise %200 oranında sermaye artırımı yaparak enerji ve gıda sektörlerindeki yatırımlarını güçlendiriyor.

Alkim Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ALKA) ve Etiler Gıda ve Ticari Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ETILR): Her iki şirket de %300 ve %200 oranlarında sermaye artırımıyla sektörlerinde daha rekabetçi hale gelmeyi amaçlıyor.

Bu bedelsiz sermaye artırımları, şirketlerin büyüme ve gelişim yolculuklarında önemli bir adım olarak görülüyor ve hissedarlar için olumlu bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

Paylaşılan bu haber Finans7.com tarafından yatırım tavsiyesi değildir!

Altın, dolar, euro ve borsanın günlük durumlarından anında haberdar olmak istiyorsanız; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç