Borsada 3 Hissede Tedbir Kararı Geldi: İntema, Klrho, BMSTL

Borsada 3 Hissede Tedbir Kararı Geldi: İntema, Klrho, BMSTL

Borsa İstanbul'dan son dakika açıklaması geldi. Açıklamada 3 hissedeki işlemler nedeniyle tedbir kararı alındığına yer verildi.

Borsa 27 Tem 2022 17:04 0
Borsada 3 Hissede Tedbir Kararı Geldi: İntema, Klrho, BMSTL

Borsa İstanbul'da 2 hisse ve 1 kişi hakkında kısıtlama kararı alındı.

Borsa İstanbul tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada 3 hissede yaşanan durumlar nedeniyle tedbir kararının getirilmesinde karar kılındığı öğrenildi. KAmuoyu Aydınlatma Platformu'na yapılan bildirimde Kiler Holdin , İntema ve BMS Bieleşik Metal Sanayi ve Ticaret hisselerinde yaşanan normal dışı hareketler sonrası tedbir getirildiğine yer verildi.

Kiler Holding #KLRHO Hissesine Tedbir Geldi

VBTS kapsamında KLRHO.E adlı hissenin paylarında 27 Temmuz 2022 tarihli işlemlerin seans başından 26 Ağustos 2022 tarihi seans sonuna kadar brüt takas sisteminin uygulanacağına yer verildi. 

Söz konusu hissede şimdi uygulanan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbirlerinin de brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edeceğine yer verildi. 

Intema #INTEM Hissesine Tedbir Geldi

Borsa İstanbul'dan gelen açıklamada INTEM.E adlı hissenin paylarında 27 Temmuz tarihindne 26 Ağustos seans sonuna kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilmemesi tedbirinin getirileceğine yer verildi. 

BMSTL Hissesinde Bir Kişiye Tedbir Kararı Geldi

Borsa İstanbul tarafından yapılan diğer açıklamaya baktığımızda ise borsada #BMSTL kodu ile işlem görmekte olan BMS Birleşik Metal Sanayi ve Ticaret adlı hissedeki işlemleri, emirleri nedeniyle Emre Polat isimli yatırımcıya kısıtlama geldiğine yer verildi. Kısıtlama kararı 27 Temuz'da başlayacak ve 1 ay devam edecek. Gelen kısıtlamalar şu şekilde:

"Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı"

"Brüt Takas"

"İnternetten Emir İletilmesinin Kısıtlanması" 

Finans7.com  | Ankara
Haberde yer alan bilgiler finans7.com yatırım tavsiyesi değildir. 

Yorumlar (0)

Seç