Borsa İstanbul Günün İlk Yarısında Yükseldi! 21 Kasım 2023

Borsa İstanbul Günün İlk Yarısında Yükseldi! 21 Kasım 2023

Haftanın ikinci işlem gününe yükselişle başlayan Borsa İstanbul, günün ilk yarısında da yükselmeye devam etti! İşte haberin detayları...

Borsa 21 Kasım 2023 0
Borsa İstanbul Günün İlk Yarısında Yükseldi! 21 Kasım 2023

Günün ilk yarısında yükseliş eğiliminde hareket eden BIST 100 endeksi, saat 13.00 itibarıyla önceki kapanışa göre 32,42 puan artışla 7.978,79 puana yükseldi. Toplam işlem hacmi 44,6 milyar lira oldu.

Bankacılık endeksi yüzde 0,09, holding endeksi yüzde 0,05 değer kazandı.

Haftanın kazandıran yatırım aracı Borsa İstanbul oldu - Son Dakika Haberleri

Sektör endeksleri arasında en çok kazandıran yüzde 4,97 ile finansal kiralama faktoring, en çok gerileyen ise yüzde 1,00 ile sigorta oldu.

Analistler, küresel pay piyasalarında, ABD'de enflasyon endişelerinin güç kaybetmeye devam etmesi ve ABD Merkez Bankası'nın (Fed) ekonomide yumuşak inişi sağlayabileceğine yönelik beklentilerin varlık fiyatlarını etkilediğini ifade etti.

Borsa | Dünya Gazetesi » Borsa Verileri

Bugün, ABD'de Chicago Fed ulusal aktivite endeksi, ikinci el konut satışları ve Fed tutanaklarının takip edileceğini aktaran analistler, İsrail-Filistin çatışmasına ilişkin haber akışının da yatırımcıların odağında bulunmaya devam ettiğini belirtti.

Altın, dolar, euro ve borsanın günlük durumlarından anında haberdar olmak istiyorsanız; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;