Borsa İstanbul Düşmeye Devam Ediyor! 18 Aralık 2023
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Borsa İstanbul Düşmeye Devam Ediyor! 18 Aralık 2023

Yeni haftanın ilk işlem gününe düşüşle başlayan Borsa İstanbul, günün ilk yarısında da düşmeye devam etti! İşte haberin detayları...

Borsa 18 Ara 2023 0
Borsa İstanbul Düşmeye Devam Ediyor! 18 Aralık 2023

Günün ilk yarısında düşüş eğiliminde hareket eden BIST 100 endeksi, saat 13.00 itibarıyla önceki kapanışa göre 107,46 puan azalışla 7.886,40 puana geriledi. Toplam işlem hacmi 38,3 milyar lira oldu.

Bankacılık endeksi yüzde 0,40 değer kazanırken, holding endeksi yüzde 1,82 değer kaybetti.

Borsa Yatırımı Ne Kadar Ucuz? - Ata Yatırım

Sektör endeksleri arasında en çok kazandıran yüzde 1,19 ile menkul kıymet, yatırım ortaklığı, en çok gerileyen yüzde 3,10 ile turizm oldu.

Analistler, küresel pay piyasalarında, ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinin agresif faiz indirimini düşünmek için henüz çok erken olduğunu vurgulamasının risk iştahını törpülediğini belirterek, yurt içinde gözlerin bu hafta Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) faiz kararına çevrildiğini söyledi.

Borsa Nedir? - MediaClick

TCMB'nin Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısına ilişkin AA Finans'ın beklenti anketine katılan ekonomistler, bankanın bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını (politika faizi) 250 baz puan artırarak yüzde 42,50'ye çıkaracağını tahmin ediyor.

Altın, dolar, euro ve borsanın günlük durumlarından anında haberdar olmak istiyorsanız; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç