Borsa, döviz, altın, mevduat faizleri, BTC: 2023'te fiyatı en çok artan yatırım aracı belli oldu

Borsa, döviz, altın, mevduat faizleri, BTC: 2023'te fiyatı en çok artan yatırım aracı belli oldu

Son dakika haberi: 2023 yılında fiyatı en fazla artan yatırım aracı belli oldu. İşte gelen açıklama ve fiyatlardaki değişiklik.

Ekonomi 2 Mayıs 2023 14:46 0
Borsa, döviz, altın, mevduat faizleri, BTC: 2023'te fiyatı en çok artan yatırım aracı belli oldu

2023'ün en çok artan yatırım aracı belli oldu.

2023 yılında fiyatı en çok artan yatırım aracı belli oldu. Block Earner Türkiye Operasyon Müdürü Emrah Karadere yaptığı son dakika açıklamasında kripto paraların 2023 yılında fiyatı ne çok artan yatırım aracı olduğunu söyledi.

Goldman Sachs tarafından yayınlanan rapora baktığımızda 2023 yılında şimdiye kadar en iyi performans gösteren varlık olarak bildirdi. Bitcoin, tüm yatırım araçlarını geride bıraktı ve fiyatı bu sene en çok artan yatırım aracı oldu. Konu ile ilgili yapılan son dakika açıklamasında Emrah Karadere, "Küresel ekonomik gelişmelerin etkisiyle piyasalar 2022’yi sarsıntılarla geçirirken bu yılın ilk çeyreğinde ise kripto varlıklar yeniden ilgi odağı haline geldi. Bunda Fed'in faizleri artırma yönündeki politikasının sonuna geldiği beklentisi etkili oldu" ifadelerini kullandı.

KRİPTO PARA BORSASINA GİRİŞLER 10 TRİLYON DOLARI ARTTI

Kripto parada toplam işlem hacimleir 10 trilyon doları aştı. Geçen çeyreğe göre yüzde 40'lık bir artışa denk geldi. Karadere konu iel ilgili yaptığı son dakika açıklamasında, "İçinde bulunduğumuz bu gibi dönemler, daha fazla oranda insanın piyasaya katılmasını sağlıyor. Yeni kullanıcılar da haliyle yabancı oldukları bu dünyanın dinamiklerine başlangıçta alışmakta zorluk çekiyorlar. Bunda genel itibari ile kripto platformlarının karmaşık arayüz ve yapılarının etkisi büyük. Buradan hareketle, kullanıcılarımızın kripto dünyasına kolayca erişebilmesini sağlamak için basit ve anlaşılır bir sistem üzerine inşa ettiğimiz mobil uygulamalarımızı devreye aldık" ifadelerini kullandı.

BİTCOİN NE KADAR?

Kripto para piyasasından alınan son dakika bilgilerine göre 1 Bitcoin 28 bin 52 dolar seviyesinde seyrediyor. Ethereum ise 1832 dolar seviyesinde. 

1 Ocak 2023 Bitcoin fiyatı: 16 bin 560 dolar.

1 Ocak 2023 Ethereum fiyatı: 1197 dolar.

Finans7.Com | Ankara
Sorumluluk reddi beyanı: Haberde yer alan bilgiler finans7.com yatırım tavsiyesi değildir.

Yorumlar (0)

Seç