BOR ŞEKER Halka Arz Talep Toplama Başladı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

BOR ŞEKER Halka Arz Talep Toplama Başladı!

Bor Şeker AŞ'nin halka arzında talep toplama başladı. Bor Şeker AŞ'nin halka arzı, BORSK kodu ile Gedik Yatırım Menkul Değerler AŞ liderliğinde oluşturulan konsorsiyum tarafından 9 Şubat'a kadar sürecek. İşte haberin detayları...

Halka Arz 7 Şubat 2024 0
BOR ŞEKER Halka Arz Talep Toplama Başladı!

Borsa İstanbul'da halka arzlar devam ediyor. Halka arz fiyatı pay başına 26,54 lira olarak belirlenen şirketin 40 milyon lot sermaye artırımı, 30 milyon lot ortak satış olmak üzere payları satışa çıkacak. Böylece, şirketin yüzde 29,17'si halka açılmış olacak.

Halka arz edilecek hisselerin yüzde 59'u yurt içi bireysel yatırımcıya, yüzde 30'u yurt içi kurumsal yatırımcıya, yüzde 10'u yurt dışı kurumsal yatırımcıya ve yüzde 1'i de çalışanlardan ve çiftçilerden oluşan yatırımcılara ayrılırken halka arz büyüklüğünün yaklaşık 1 milyar 850 milyon lira olması bekleniyor.

Borsa İstanbul'da yeni bir halka arz - Capital

'TOPRAĞIN BEREKETİNE ORTAK OL'
Bor Şeker AŞ Genel Müdürü ve şirketin ortağı Emir Haktan Dişli, halka arz geliriyle güneş enerjisi santrali kuracaklarını ve verimliliği artıracak modernizasyon yatırımları yapacaklarını söyledi.

Dişli, halka arzın manevi açıdan çok değerli olduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

QNB Finansinvest'ten halka arz rekoru | Ekonomi Haberleri

"Şirketimize kurumsallık, şeffaflık katacağına, yerel ve uluslararası bilinirliğimizi artıracağına inanıyoruz. Dolayısıyla ortaklarımızı artırmak, halkımızla ortak olmak, büyüyeceğine inandığımız bu şirketin büyüme hikayesine halkın da ortak olması bizim için çok değerli. 'Toprağın gücüne inan, bereketine ortak ol' diyoruz kısaca bize yatırım yapmayı düşünen herkese."

'VERİMLİLİĞİMİZİ ARTIRMAK İSTİYORUZ'
Emir Haktan Dişli, Bor Şeker AŞ'nin halka arz öncesi de büyük yatırımlar yaptığını hatırlatarak "Bu yıl da yatırımların devamını gerçekleştirerek şekerimizi çok daha verimli bir şekilde üretmeyi hedefliyoruz. Verimliliğimizi artırmak istiyoruz. Daha kısa zamanda daha çok şeker üretmek istiyoruz." diye konuştu.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç