Bomba gram altın tahmini geldi: 3000 TL olacak
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Bomba gram altın tahmini geldi: 3000 TL olacak

Son dakika altın fiyatları yorumları gelmeye devam ediyor. Hatice Kolçak, gram altının 3000 TL olacağı tarihi açıkladı.

Altın 14 Kasım 2023 0
Bomba gram altın tahmini geldi: 3000 TL olacak

Gram altının 3 bin lira olacağı tarihi açıkladı.

Hatice Kolçak'tan bir son dakika açıklaması geldi. Altın fiyatları hakkında yaptığı yorumları sürekli olarak takip edilen Hatice Kolçak, yaptığı son dakika açıklamasında altın fiyatları için yeni tahminini duyurdu. İşte son dakika haberinin detayları...

BU TARİHE DİKKAT ALTININIZI KORUYUN

Uzman isim bu hafta Salı ve Çarşamba günlerinin oldukça önemli olduğunu ve 14 Kasım Salı günü saat 16:30’da Amerika’nın enflasyon rakamları, 15 Kasım Çarşamba günü 16:30’da ise ÜFE açıklanacağını belirtti.

Bunun yanı sıra ABD’nin enflasyon beklentisinin 4.1 olduğunu, aylık 0.3 olduğunu ve manşet enflasyonun ise aylık 0.1 olduğunu açıkladı.

ALTINDA ALIM FIRSATI

Kolçak, elindeki verilere göre ABD’nin enflasyon rakamlarının yukarı yönlü seyredeceğini belirtti ve enflasyonun üstünde olduğu takdirde de altında alım fırsatının doğacağını açıkladı.

GRAM ALTIN O TARİHTE 3 BİN LİRA OLACAK

Kolçak, altın fiyatlarının 2024 yılında yukarıya doğru çıkacağını açıklayarak, "2024 için çok basit bir hesap yapmıştım. Orada karşıma 2 bin 800 TL gibi bir rakam çıktı. Bu da iyi halli yani. 2 bin 500 - 3 bin TL aralığında bir gram altın önümüzdeki yıl için olacağını düşünüyorum. 3 bin TL üzerinde gelme ihtimali de var, neden diyeceksiniz... Şöyle söyleyeyim, ons altın için o kıramadığı 2 bin 70 dolar seviyelerini kırma ihtimali önümüzdeki yıl olabilir” dedi.

İSRAİL – HAMAS ÇATIŞMASININ ALTINA ETKİSİ

İsrail-Hamas arasındaki çatışmaların altına etki ettiğini ifade eden Kolçak, "Tamamen küresel piyasalar da hemen her şey olabilir havasında. O da altını desteklediği için 2024'te de gram altın artarak devam edecek yine en azından bir enflasyon kadar getireceğini düşünüyorum. Daha yüksek bir enflasyon olması halinde 1900-1920 dolarlar destek noktası olarak öne çıkıyor. Ama olur da düşük bir enflasyon gelirse altında da yukarı yönlü hareketler görürüz. O zaman da ilk gideceği noktalar 1960 dolar seviyesi olur” ifadelerine yer verdi.

Finans7.com | Ankara
Sorumluluk reddi beyanı: Haberde yer alan bilgiler finans7.com yatırım tavsiyesi değildir.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç