Bodrum'da Tatil Sezonu Başlıyor! Günlük Villa Kirası 1 Milyon TL!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Bodrum'da Tatil Sezonu Başlıyor! Günlük Villa Kirası 1 Milyon TL!

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte Bodrum'da tatil sezonu başladı! Gelen bilgilere göre günlük villa kirasının 1 milyon TL'ye kadar çıktığı belirtildi! İşte haberin detayları...

Haberler 24 Nisan 2024 0
Bodrum'da Tatil Sezonu Başlıyor! Günlük Villa Kirası 1 Milyon TL!

Bodrum'da yaz sezonu açıldı tatilciler villalara akın etmeye başladı. Talep artışı nedeniyle günlük villa kirama bedeli dudak uçuklattı. TÜRSAB Bodrum Bölge Temsilcisi Mustafa Demir, "Sezonda günlük kira bedeli villalarda 1 milyon liralara kadar çıkabiliyor" şeklinde açıklama yaptı.

Yaz sezonunun açılmasıyla birlikte dünyanın önemli turizm merkezlerinden Muğla Bodrum'a turist akını başladı. Bu yoğun talep, konaklama fiyatlarında da artışa neden oldu. Kiralık daire ve villalarda fiyatlar 4 katına çıktı. Geçen yıl günlük 1.000 liraya kiralanan 2+1 daireler, bu yıl 2.500 liraya kadar yükseldi.

'VİLLALARDAKİ DOLULUK ORANI TATMİN EDİCİ BOYUTA ULAŞMADI'

Sezonda günlük kiralanan villa ve daireler için rezervasyonların devam ettiğini söyleyen TÜRSAB Bodrum Bölge Temsilcisi Mustafa Demir, "İnsanların ödedikleri para karşılığında ne hizmet beklediklerine göre fiyatlar değişiyor. Standart 2+1 konaklamayla, kendine özel yüzme havuzu olan, denize sıfır olan veya büyük bir tesisin içerisindeki villa fiyatları arasında çok fark var. Sezonda konutlarda günlük kiralık bedeli 2 bin 500 liradan başlıyor, villalarda ise bu rakam 1 milyon liralara kadar çıkıyor" ifadelerini kullandı.

Demir, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ev ve villa kiralayan kişiler otellerde olduğu gibi erken rezervasyon yapanlar değil. Villalardaki doluluk oranı tatmin edici orana ulaşmadı ve hala rezervasyon akışı devam ediyor. Yurt dışından rezervasyonlar şubat, mart ve nisan ayı içerisinde oluyor. İç pazarda bu genelde son dakikaya kalıyor ve boş olan tesislerden yararlanıyorlar. Bodrum, Marmaris, Fethiye ve Antalya'nın Kaş ilçesinde sezonda villa ve konutlara talep fazla. Bodrum'da ise iç pazardan ev ve villa kiralama talebi diğer bölgelerden daha yüksek. Özellikle İngiltere ve Arap Yarımadası'ndan villa tercih edenler daha fazla. 1 Mayıs itibarıyla, çoğu ilan sitesi belli bir referans numarası veya belli bir ruhsat numarası isteyecek. O numaraya göre ilanın devam edilebilirliği olacak. Denetimleri Turizm Bakanlığı tarafından sağlanacak. Son dakika gelişen bir şey olduğu için kontrolü 1 Mayıs'a kadar yetişmeyebilir. Ekiplerin canla başla bu işi yetiştirmeye çalıştıklarını görüyorum."

'HAZİRAN İTİBARİYLE DOLULUK YÜZDE 100 OLACAK'

Haziranda Kurban Bayramı'nın da etkisiyle doluluk oranlarında artış yaşanacağını söyleyen Demir, "Turistin ne zaman geleceğini görebilmemiz için uçaklara bakmamız gerekiyor. Mayıs ayı itibarıyla Avrupa uçuşları ve Moskova uçuşları başlıyor. Arap Yarımadası'ndaki uçuşlar haziranın ilk haftası başlıyor ve genellikle eylülün ortası gibi son buluyor. Kurban Bayramı'yla iç pazarın da dahil olmasıyla doluluklar o dönemde yüzde 90 ve yüzde 100 seviyelerine ulaşıyor. Avrupa'dan şu anda gelen yolcu sayısı bakımından uçak oranı yüzde 12 artış gösteriyor. Uçaktaki koltukların Bodrum'a akışı artabilir. Bodrum- Milas Havalimanı'na inen her uçağın yolcusu Bodrum'a gelmiyor. Bölgedeki kardeş destinasyonlarımız olan Didim ve Kuşadası'na gidiyor. Mayıs ayı uygun fiyatlarla tatil seçenekleri sunuyor ve devam ediyor" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç