BMW, en ucuz elektrikli arabası iX1'i tanıttı: İşte fiyatı ve özellikleri

BMW, en ucuz elektrikli arabası iX1'i tanıttı: İşte fiyatı ve özellikleri

Son dakika haberi geldi: Gelen haberde BMW'nin en ucuz elektrikli arabayı üretmek için hazırlıklara başladığı öğrenildi.

Fiyat Listesi 5 Eylül 2023 09:38 1
BMW, en ucuz elektrikli arabası iX1'i tanıttı: İşte fiyatı ve özellikleri

En ucuz elektrikli BMW'nin fiyatı açıklandı.

Son dönemlerde ürettiği elektrikli arabalarla adından çokça söz ettiren BMW, yeni bir açıklama yaptı ve uygun fiyatlı elektrikli araba ürettiğini duyurdu.

Elektrikli araç üretimlerinin arttığı son dönemlerde artık sokaklarda çok sayıda elektrikli araç görünüyor. Elektrikli araçta öncü firmalardan olan BMW, yeni araç üreteceğini bildirdi. İşte yeni araç hakkında gelen son dakika bilgileri.

iX1 eDrive20 adı verilen yeni aracın, BMW'nin en ucuz elektrikli arabası olacağı açıklanırken özellikleri ve bilgileri de belli oldu.

ARACIN MENZİLİ NE KADAR?

Gelen son dakika açıklamasında aracın bataryasının 64.7 kWh gücünde olacağı bildirildi. Dolu batarya ile aracın 475 km menzil gidebileceği bildirildi.

Aracın android tabanlı BMW Operating System 9 yazılıma sahip olduğu bildirildi.

Aracın üretimi Kasım 2023 tarihinde başlayacak ve araçta MINI Countryman'da kullanılan 150 kW motore yer alacak. Türkiye'de yüzde 10 ya da yüzde 40 ÖTV diliminde satışa sunulması beklenen aracın avantajlı fiyattan satılmasının mümkün göründüğü bildirildi.

Aracın görsellerine baktığımızda kokbitte 10,25 inçlik bilgi-eğlence ekranı ve 10,7 inçlik gösterge ekranı olduğu görülüyor.

ARACIN FİYATI NE KADAR?

Aracın fiyatının 47 bin 900 Euro olarak belirlendiği açıklandı. Güncel Euro kuruna göre hesaplama yapıldığında aracın vergisiz fiyatının 1 milyon 380 bin lira seviyesinde olduğu görülüyor.

Sizce araç nasıl? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (1)

Seç


Ziyaretçi 20 Gün Önce
bizim TOGG iki katı fiyatına olsa yine bizim der kendi ürettiğimizi alırdım