Black Friday İndirimleri Ne Zaman Başlayacak? 2022 Black Friday İndirim Tarihleri
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Black Friday İndirimleri Ne Zaman Başlayacak? 2022 Black Friday İndirim Tarihleri

Türkiye’de Efsane Cuma, Süper Cuma, Şahane Cuma gibi isimlerle anılan Black Friday ne zaman? İndirim günleri ne zaman başlıyor? İşte detaylar...

Yaşam 24 Ekim 2022 22:04 0
Black Friday İndirimleri Ne Zaman Başlayacak? 2022 Black Friday İndirim Tarihleri

Alışveriş tutkunları birçok marka ve sitelerin indirim kampanyaları düzenlediği Black Friday’in ne zaman olduğunu yakından araştırıyor. Peki, Black Friday ne zaman, hangi ayda? Tüm detaylar haberimizde.

İlk olarak ABD'de başlayan ve tüm dünyaya yayılan Black Friday’da firmalar çeşitli indirim kampanyaları düzenliyor. Türkiye’de Efsane Cuma, Süper Cuma, Şahane Cuma gibi isimlerle anılan Black Friday 2022 tarihi…

BLACK FRİDAY NE ZAMAN 2022 ?

2022 senesinin Black Friday günlerinin ne zaman başlayacağı merak ediliyor. Black Friday indirimlerinde elektronikten kıyafete birçok kategoride ürünler büyük indirime giriyor.

Black Friday bu sene 25 Kasım'da başlıyor. Aynı zamanda 25 Kasım dışında da bazı markalar Kasım ayı içinde indirim yapabiliyor. 

BLACK FRİDAY (KARA CUMA) NEDİR?

Black Friday, ABD'de Şükran Günü'nden sonra gelen ilk Cuma gününe denir. Gün 1932'den bu yana Noel alışveriş sezonunun başlangıcı kabul edilir. Mağazalar çok erken saatte açılır, geç kapanırlar, ve yüksek oranlarda indirim yaparlar.

Bu alışveriş gününe tarihte ilk defa 1961 yılında gazetelerde Black Friday olarak bahsedilmiştir. O günde, Philadelphia'da, alışverişten dolayı oluşan yoğun trafik ve zorluklar nedeniyle bu isim verilmiştir.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç