Bitlis'te yaşanan olay Cumhurbaşkanlığı'na kadar çıktı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Bitlis'te yaşanan olay Cumhurbaşkanlığı'na kadar çıktı

Bitlis'te meydana gelen olay Cumhurbaşkanlığı'na kadar çıktı. Olay ile ilgili DMM bir açıklama yaptı. İşte gelen son dakika açıklaması.

Haberler 17 Nisan 2024 0
Bitlis'te yaşanan olay Cumhurbaşkanlığı'na kadar çıktı

Bitlis'teki olay Cumhurbaşaknlığına kadar çıktı.

Bitlis'te meydana geldiği belirtilen olay sonrası sosyal medya karıştı. Yaşanan olay ile ilgili önce valilik, daha sonra emniyet açıklama yaparken bir açıklama da Cumhurbaşkanlığı'ndan geldi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından yapılan son dakika açıklamasında Bitlis'te meydana gelen olay ile ilgili son bilgilere yer verildi. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan, "X platformunda Bombacı Mülayim olarak tanınan polis memuru, Bitlis İl Emniyet Müdürü ve yine polis memuru olan eşini eleştirdiği için gözaltına alındı." iddiası doğru değildir.

Bahse konu "BombacıMülayim01" isimli kullanıcı tarafından; 'Bitlis İl Emniyet Müdürünün terörle mücadele kapsamında yürüttüğü faaliyetleri, emniyet hizmetlerine tahsis edilen sivil aracı ve polis memuru olan eşinin görev yerini bildirerek hedef haline getiren paylaşımlarda bulunduğu' tespit edilmiştir.

Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan tahkikatlar neticesinde,  hesabının, Trabzon Emniyet Müdürlüğü Koruma Şube Müdürlüğünde görevli polis memuru V.K. olduğu tespit edilmiştir.

Hesap ve kullanıcısı V.K ile ilgili;

21 Mayıs 2022 tarihinde E.F.O. isimli şahıs tarafından Trabzon Emniyet Müdürlüğü'ne ihbar yapıldığı; yapılan ihbarda V.K. isimli şahsın kendisine sosyal medya üzerinden tehdit ve hakaretlerde bulunduğu, kendisine ait yöneticilik yaptığı sayfayı şantaj yoluyla almaya çalıştığı,

B.M. isimli şahıs tarafından CİMER'e yapılan ihbarda, V.K. isimli şahsın kendisine sosyal medya üzerinden tehdit ve hakaretlerde bulunduğu, kişisel bilgilerini, fotoğraf ve telefon numarasını paylaştığı, sosyal medya üzerinden küfür ederek siyaset yaptığı,

Ayrıca V.K. isimli şahısla ilgili devam eden 6 adet soruşturma dosyası bulunduğu,

Şahsın el konulan dijital materyalleri üzerinde yapılan incelemelerde gizli, kişiye özel ve çok gizli ibareli yaklaşık 3 bin evrakın arşivlendiği, ayrıca birçok iletişim uygulamalarında oluşturulmuş olan gruplar üzerinden kendisine ülke genelinde birçok yer hakkında aslı bulunmayan bilgilerin gönderildiği ve kendisinin de gönderilen bu bilgilerin doğruluğunu araştırmadan sosyal medya hesaplarında paylaştığı tespit edilmiştir.

Yürütülen soruşturmada şahsın hukuki yardım adı altında menfaat temin ettiği tespit edilmiş kendisine para aktarımında bulunan birçok mağdur olduğu tespit edilmiştir.

29 Mart 2024 tarihli Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Disiplin Kurulu'nca V.K. hakkında; "Mesleğin onur ve saygınlığını zedeleyici veya amir ya da üstlerinin eylem ve işlemlerini olumsuz yönde eleştirici nitelikte tek başına veya topluca bildiri dağıtmak ya da basın, haber ajansları, radyo ve televizyon kurumları ve diğer iletişim kanalları vasıtasıyla kamuoyuna yönelik bilgi, yazı ve demeç vermek" suçundan "MESLEKTEN ÇIKARMA" disiplin cezası ile;

Ayrıca yapmış olduğu diğer paylaşımlar nedeniyle "Göreve çıkılmaması için propaganda yapmak, kışkırtmak, zorlamak, karar alınmasını sağlamak, alınan bu karara katılmak veya karar uyarınca göreve çıkmamak" fiilini işlediği sübuta erdiğinden 2. kez "MESLEKTEN ÇIKARMA" disiplin cezası kararı verilmiştir"

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç