Bitlis'te neler oluyor? Valilikten son dakika açıklaması geldi
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Bitlis'te neler oluyor? Valilikten son dakika açıklaması geldi

Bitlis Valiliği'nden son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada valilik, neler oluyor sorusuna cevap verdi.

Haberler 17 Nisan 2024 0
Bitlis'te neler oluyor? Valilikten son dakika açıklaması geldi

Bitlis'te neler oluyor?

Sosyal medya üzerinde gündem olan Bitlis ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Bir Twitter kullanıcısının Bitlis İl Emniyet Müdürü ve eşi hakkında yaptığı paylaşımlar gündem olurken Valilikten son dakika açıklaması geldi.

Bitlis Valiliği tarafından yapılan son dakika açıklamasında olay ile ilgili şu ifadelere yer verildi:

"13.04.2024 tarihinde sosyal medya platformu X (twitter) üzerinden ‘BombacıMülayim01’ isimli kullanıcı tarafından; ‘Bitlis İl Emniyet Müdürünün terörle mücadele kapsamında yürüttüğü faaliyetleri, emniyet hizmetlerine tahsis edilen sivil aracı ve polis memuru olan eşinin görev yerini bildirerek hedef haline getiren paylaşımlarda bulunduğu’ tespit edilmiştir.

Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar neticesinde, hesabın kullanıcısının, Trabzon Emniyet Müdürlüğü Koruma Şube Müdürlüğünde görevli Polis Memuru V. K. olduğu belirlenmiştir.

Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığınca verilen talimat doğrultusunda adı geçen şahıs, 15.04.2024 tarihinde ikamet ettiği Trabzon ilinde yakalanmıştır. Şahıs; Terörle Mücadele Kanunu’nun 6. maddesi (terörle mücadele eden personeli hedef göstermek) ve Türk Ceza Kanunu’nun 136. maddesi (kişisel verileri hukuka aykırı olarak başkasına vermek, yaymak ve ele geçirmek) kapsamında gözaltına alınmıştır.

Şahsın üzerinde ve ikametinde yapılan aramalarda çok sayıda dijital malzemeye el konulmuş; şahıs gerekli adli işlemler için görevli memurların nezaretinde ilimize getirilmiştir.

Şahsın el konulan dijital materyalleri üzerinde yapılan incelemelerde, kişiye özel, gizli ve çok gizli ibareli yaklaşık 3 bin evrakın arşivlendiği görülmüştür. Yürütülen soruşturmada şahsın hukuki yardım adı altında menfaat temin ettiği, kendisine para aktarımında bulunan birçok mağdur olduğu tespit edilmiştir.

Ayrıca yapılan incelemelerde adı geçen şahsa ilimizle ilgili asılsız bilgi aktardıkları tespit edilen Bitlis ilinde görevli polis memurları S. B. ve O. Z. 16.04.2024 tarihinde gözaltına alınarak soruşturma işlemleri adli makamlarca devam etmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.17.04.2024"

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç