Bismil'de 9 kişinin öldüğü kavga anını anlattı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Bismil'de 9 kişinin öldüğü kavga anını anlattı

Son dakika haberi: Diyarbakır'da 9 kişinin öldüğü kavgada sağ çıkan kişi, kavga anını anlattı. İşte o anlar.

3.Sayfa 17 Haz 2023 16:20 0
Bismil'de 9 kişinin öldüğü kavga anını anlattı

Diyarbakır'da 9 kişinin öldüğü arazi kavgasının anlarını anlattı.

Geçen gün Diyarbakır Bismil'de feci bir olay meydana geldi. Tarla anlaşmazlığı nedeniyle iki aile arasındaki kavga geçen gün büyüdü ve taraflar bir birilerine silahlı saldırı düzenledi. Yaşanan silahlı kavgada 9 kişi hayatını kaybetti.

Kavgadan sağ çıkan Ahmet Alyamaç isimli kişi, o anları anlattı. Basın mensuplarına açıklamada bulunan Alyamaç, söz konusu tarla üzerinde 70 yıldır dava olduğunu ve anlaşmazlığın devam ettiğini söyleyerek, “Orası 213 nolu parsel, 379 dönüm arazi. Mahkemesi yaklaşık 70 yıldır devam ediyor. Ateş salınan arazi tartışmalara konu olan arazi değil. Kendi arazimiz olan yer. Kendi kullandığımız yer ateşe verildi. 200 dönümlük yer değil. O bilgi yanlış. 2 kardeşim, 1 oğlum ve bir yeğenim yaşamını yitirdi. Devletin önlem alması lazım. Bu arazilerin davasının 70-80 yıl sürmesi gerekmiyor. İnsanları bu şekil mağdur etmelerine gerek yok. Tapu kadastro mahkemelerinin hepsinin sona ermesi lazım. Bu tür husumetler daha da çoğalacaktır” ifadelerini kullandı.

İŞTE KAVGA ANI

Kavga anı hakkında da konuşan Alyamaç, “Bir traktörümüze kurşun değdi. Tekerlek patladı. Ona baktık, traktördeyken silah sesi gelmedi. Aşağı inince de silah sesleri gelince diğer traktörle aşağı kaçtık. Bana ve yeğenime kurşun değdi. Diğer yeğenim de yerde kaldı. Jandarma geldi. Jandarmaya ateş edildi. Jandarma peşlerine düştü, yakalayamadı. Jandarma vefat eden Ömer Alyamaç’ı hastaneye götürdü. Ambulans da beni aldı. Buna sebep olanlara Allah bırakmasın. Her yere bu meselenin böyle olacağını söylemiştik. Hiçbir önlem, tedbir alınmadı. Kaymakamlıkta dosyalarımız, dilekçelerimiz var. Savcı Beyin yanında jandarmaya gönderildiği var. Hepsi resmi yolla yapılmış ve kayıt altına alınmış işlemlerdir” dedi.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç