Bir Kişi, Aynı KPSS ile 5 Yere Atandı

Bir Kişi, Aynı KPSS ile 5 Yere Atandı

Üniversitelere yapılan sözleşmeli personel alımlarındaki sorunlar bitmiyor.

Sınav 15 Tem 2022 10:11 3
Bir Kişi, Aynı KPSS ile 5 Yere Atandı

Bir kişi aynı KPSS ile 5 üniversiteye atandı.

Üniversiteler 4/b personel alımlarına kendileri çıkıyor. Resmi Gazete'de yayımlanan düzenleme ile birlikte artık YÖK'ten bağımsız olarak üniversiteler, sözleşmeli personel alımlarını kendileri yayınlıyor ve aranan şartlar da üniversiteler tarafından belirleniyor. 

Her üniversite personel alımına ayrı ayrı çıkınca da çok karışık bir durum ortaya çıkıyor. Aynı anda ilan yayınlayan üniversiteler, aynı bölüm mezunlarından personel alımı yapınca bir aday , bu ilanların hepsine başvuru yapabiliyor.

Örnek olarak baktığımızda şimdi üniversitelerin 4/b personel alımında güncelde 20 ilan var. Şartları uyan KPSS'siz yüksek bir aday bu ilanların hepsine başvuru yapabiliyor. Diğer adaylardan KPSS'si yüksekse bu aday , tüm alımlardaki ASİL listede ilk sırada yer alıyor ve diğer adaylar yedekte kalıyor. Bu kişi ise başvurduğu yerlerden birini seçiyor. Bu durumda diğer yedekler çağrılıyor ancak birçok üniversiteye başvuru yapan adaylar nedeniyle yedek adaylar da bitiyor ve kadrolar boş kalıyor.

Son örnek bir forum sayfasında yayınlandı. Yayımlanan 5 ilana başvuru yapan ve şartları uyan aday, 5 üniversitenin personel alımını da kazandı. Ancak bu aday bunlardan birini seçecek ve diğer kadrolardan en az 1'i boş kalacak.

MÜKERRER ATAMALAR CAN SIKIYOR

Yapılan bu şekilde mükerrer atamalar memur adaylarının canını sıkarken bir düzenleme gelmesi gerekiyor.

NEDEN MERKEZİ ATAMA İLE ALIM OLMUYOR?

Zaten üniversiteler KPSS puanı ile mülakatsız alım yapıyor. Bu yüzden merkezi bir alım yapılsın. 

KPSS ile memur alımlarından bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Finans7.com  | Ankara

Yorumlar (3)

Seç


Ziyaretçi 32 Gün Önce
Türkiye’de kim hakkıyla işe girmiş ki KPSS den 90 puan alan yerleşmiyor ve yine KPSS den 60 puan alan en güzel yerlere gidiyor kimse bana adaletten bahsetmesin
Ziyaretçi 32 Gün Önce
Siz şuna kısaca torpil diyiniz...
Ziyaretçi 32 Gün Önce
Adamına göre muamele çoktan bellidir girecek kişi