Bir iş ilanı verdik: Mühendis 20 bin TL'ye tamam dedi, Kaynakçı 50 bin lira az dedi

Bir iş ilanı verdik: Mühendis 20 bin TL'ye tamam dedi, Kaynakçı 50 bin lira az dedi

MÜSİAD Başkanı Mahmut Asmalı yaptığı açıklamada bir iş ilanında yaşanan ilginç anıyı paylaştı. İşte gelen son dakika açıklaması.

İş İlanları 3 Kasım 2023 6
Bir iş ilanı verdik: Mühendis 20 bin TL'ye tamam dedi, Kaynakçı 50 bin lira az dedi

PERSONEL SIKINTILARI DEVAM EDİYOR.

İş dünyasında ciddi bir personel sıkıntısı devam ediyor. Birçok sektör, çalıştıracak eleman bulamadığını söyleyerek şikayetçi olurken iş arayan vatandaşlar, maaşın düşük olması, çalışma şartlarının çok ağır olmasından şikayetçi.

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Mahmut Asmalı bir son dakika açıklamasında bulundu. Asmalı yaptığı açıklamada çok fala gencin henüz iş hayatına atılmadığını, iş hayatına çok geç atıldıklarını söyledi. Çok fazla üniversite olduğunu ve mevcut öğrenci sayısının gelişmiş ülkelere oranla 2 kat fazla olduğunu söyleyen Asmalı, insanların meslek liselerine yönlendirilmesi gerektiğini, bunun da ilkokuldan sonra olması gerektiğini söyledi.

İlkokuldan sonra öğrencinin yeteneği ve zekasına göre eğitimde yönlendirilmesi gerektiğini söyledi. Her önüne gelenin üniversitelere gitmemesi gerektiğini söyleyen Asmalı, şimdilerin üniversite mezunlarının çok rencide olduğu bir dönem olduğunu söyledi.

MÜHENDİS 20 BİNE RAZI, KAYNAKÇI 50 BİNİ BEĞENMİYOR

Bir şube başkanının iş ilanı verdiğini, 1 mühendis ve 1 kaynakçı alımı duyurusu yayınladığını söyleyen Asmalı, mühendis kadrosuna 200 kişinin başvurduğunu, kaynakçı kadrosuna ise 1 kişinin başvuru yaptığını söyledi.

Mühendis kadrosuna başvuranların 20 bin lira maaşa tamam dediği ancak kaynakçının 50 bin lirayı az bulduğu belirtildi.

GÜNDE 2 BİN TL'YE ÇALIŞACAK ELEMAN YOK

Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Hakan Şişik geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada inşaatta kalifiye eleman sıkıntısı çektiklerini söyleyerek, "İki bin lira yevmiye (günlük) vermemize rağmen eleman bulamıyoruz. Sektörde kaynakçı, sıvacı gibi ciddi bir açık var. Eleman açığı için meslek liseleriyle iş birliği yapmak adına MEB ile görüşmeye başlayacağız" ifadelerini kullandı.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (6)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 31 Gün Önce
Nasıl başvuru yapılıyor
Ziyaretçi 31 Gün Önce
Nasıl başvuru yapılıyor
Ziyaretçi 32 Gün Önce
Boşuna konuşmuş olursunuz o tren kactı geçmiş olsun
Ziyaretçi 32 Gün Önce
Az kaldı işçi bulamayacaksınız herkes yabancı çalıştırmak zorunda kalacak
Ziyaretçi 32 Gün Önce
günlük versinler 2000 gelelim
;