Bir Hisse Rekor Kırdı: İşte Son 1 Yılda En Çok Artan En Çok Kazandıran Hisseler (THYAO, Aksen, Alark, Hekts, ISGYO)

Bir Hisse Rekor Kırdı: İşte Son 1 Yılda En Çok Artan En Çok Kazandıran Hisseler (THYAO, Aksen, Alark, Hekts, ISGYO)

Borsa yatırımcılarını hayran bırakan hisse, 1 sene içinde ciddi bir yükseliş gösterdi.

Borsa 21 Tem 2022 22:24 0
Bir Hisse Rekor Kırdı: İşte Son 1 Yılda En Çok Artan En Çok Kazandıran Hisseler (THYAO, Aksen, Alark, Hekts, ISGYO)

Son 1 yılda rekor kazandıran hisse.

Enflasyonun arttığı ortamda son 12 ayda bazı hisseler ciddi miktarda para kazandırdı. Yüksek enflasyon ortamında parasının değerini korumak isteyen, parasının değerini enflasyon karşısında muhafaza etmek isteyen vatandaşlar , çeşitli yatırım araçlarına yöneliyor. 

Bu yatırım araçlarının başında Borsa geliyor. Borsada bir hisseden ya da yatırım fonlarından hisse alan vatandaşlar, buralarda paralarını değerlendirmek istiyor. Kaybettiren hisseler olduğu kadar daha çok azandıranb hisseler de borsada dikkatleri çekiyor. Son 1 yılın verilerine baktığımızda özellikle 1 hissede ciddi bir kazanç sağlandlığı görüldü. Biz de finans7.com olarak bu yazımızda son 1 yılda en fazla değer kazanan 5 hisseye yer verdik.

5 numarada ALARK hissesi var. Bundan 1 yıl önce 8.08 seviyesinde olan hisse bugün 35.80 seviyesinde günü kapattı ve son 1 sene içinde yüzde 289 seviyesinde bir değer kazancı sağladı.

4 numarada ise THYAO var. Türk Hava Yolları hissesi , bundan bir sene önce 12.10 seviyesinde iken bugün 51.60 seviyesinden günü kapattı ve son 1 senede yüzde 305'lik değer kazancı sağladı.

3'üncü sırada ise HEKTS yer alıyor. Bu hisse ise bir sene önce 7.41 seviyesinde iken şimdi 33.02 seviyesinde günü kapattı. Bu hissede son 1 senede yaşanan yükseliş oranı yüzde 331 seviyesinde oldu.

2'nci sırada ise AKSEN hissesi var. Bundan bir sene önce 5.82 seviyesinde olan Aksen bugün 27.90 seviyesinden günü kapattı. Aksen hissesinde son bir yılda yüzde 379'luk değer kazancı oldu. 

Son 1 yılda en fazla para kazandıran hisse ise ISGYO oldu. İŞ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.hissesi bundan 1 sene önce 1.78 seviyesindeydi. Bugün ise hisse 16.70 seviyesinde günü kapattı. Bu yükselişle birlikte ISGYO hissesi bir sene içinde yüzde 802.70'lik bir yükseliş gösterdi. 

Bundan 1 yıl önce hisseden 10 bin liraya alan kişinin 1 sene sonra 82 bin lira parası oluyor.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Haberde yer alan bilgiler ve veriler finans7.com yatırım tavsiyesi değildir  Finans7.com borsa hisse konularında yatırım tavsiyesi vermez. Yatırım tavsiyesi hizmeti, yatırım uzmanları, danışmanlaır ve aracı kurumlar tarafından verilen bir hizmettir.

Finans7.com  | Ankara

Yorumlar (0)

Seç