Binlerce Çalışanı Bulunan Dev Fabrika Üretime Ara Veriyor
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Binlerce Çalışanı Bulunan Dev Fabrika Üretime Ara Veriyor

Bursa'da faaliyet gösteren Bosch fabrikası hammadde sıkıntısı ve lojistik problem nedeniyle üretime ara vereceğini duyurdu.

Haberler 23 Ekim 2022 22:48 0
Binlerce Çalışanı Bulunan Dev Fabrika Üretime Ara Veriyor

Bursa'da binlerce çalışanı bulunan Bosch fabrikası üretime ara verecek. 

Binlerce çalışanı bulunanan Bursa Bosch fabrikası; hammadde sıkıntısı, enerji kısıtlamaları ve lojistik problemler nedeniyle siparişlerde azalma olduğunu için 27-30 Ekim 2022 tarihleri arasında üretime ara vereceğini duyurdu.

Fabrikadan işçilere yapılan bilgilendirmede, şu ifadelere yer verildi;

"Tüm dünyada etkisini gösteren hammadde sıkıntısı, enerji kısıtlamaları ve lojistik problemleri müşterilerimizi de etkilemekte ve araç taleplerinde dalgalanmalara neden olmaktadır. Son dönemde fabrikamızda da buna paralel sipariş miktarında düşüşler ve iptaller gözlemlenmektedir. Bu nedenler ile gerileyen müşteri taleplerini dengelemek için fabrikamızda 27-30 Ekim 2022 tarihleri arasında üretim duruşları planlanmıştır.

Detaylı üretim planına bağlı olarak bazı ürünler üretim durdurma kararından etkilenmeyecektir. Yöneticileriniz ilgili bilgileri sizinle paylaşacaktır. 27-30 Ekim 2022 döneminde saat ücretli çalışanlarımız varsa 2022 ve öncesine ait yıllık izinlerini kullanacaklar, yıllık izni olmayan çalışanlarımız için zorunlu eğitimler düzenlenecektir.

Aylık ücretli çalışanlarımız, mevcut yıllık izin günlerini kullanacaklar, yıllık izni olmayanlar esnek izin kullanacaklardır. Esnek bakiyenin eksi 40 saati aşması durumunda maaş kesintisi yapılmayacaktır. Aylık ücretli çalışanlarımız için evden çalışma modeli uygulanmayacaktır."

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç