BİM CEO'su Şimdiden Duyurdu! Asgari Ücret Zammı Fiyatlara Yansıyacak

BİM CEO'su Şimdiden Duyurdu! Asgari Ücret Zammı Fiyatlara Yansıyacak

BİM CEO'su Dortluoğlu, asgari ücrete yapılacak zammı, ürünlerine yansıtacağını şimdiden üstü kapalı olarak ilan etti.

Ekonomi 15 Kasım 2022 17:13 0
BİM CEO'su Şimdiden Duyurdu! Asgari Ücret Zammı Fiyatlara Yansıyacak

Milyonlarca çalışan yeni yılda asgari ücrete yapılacak olan zammı beklerken, BİM zincir marketlerinin CFO'su ve İcra Kurulu Üyesi Haluk Dortluoğlu, asgari ücret artışının refahı artırırken enflasyonist bir etki yaratabileceğini söyledi. İşte son dakika haberin detayları...

BİM CEO'su Dortluoğlu, asgari ücrete yapılacak zammı, ürünlerine yansıtacağını şimdiden üstü kapalı olarak ilan etti. Bloomberg HT’ye konuk olan, BİM CFO'su ve İcra Kurulu Üyesi Haluk Dortluoğlu, asgari ücrete yapılacak yüksek zammın enflasyonist etki yapacağını söyledi.

BİM ENFLASYONU GIDA İLE PARALEL

“BİM olarak enflasyonumuz gıda enflasyonuna paralel seyrediyor” diyen Dortluoğlu, enflasyon muhasebesine geçilmemesinin sermaye erozyonuna neden olduğunu, bu sebeple de “acilen” enflasyon muhasebesine geçilmesi gerektiğini dile getirdi.

YÜKSEK GELİRLİ MÜŞTERİ SAYISI ARTIYOR

Dortluoğlu, BİM’in orta ve yüksek gelirli gruplardan daha fazla gelir katkısı almaya başladıklarını belirttiği konuşmasında, şirketin pazar payının yüzde 17’ye çıktığını ve diğer perakende şirketlerine göre, yüksek gelirlilerden BİM’e kayışın daha fazla olduğunu söyledi. Dortluoğlu ayrıca, yüksek gelirlilerin katkısının 2023’te artmasını beklediklerini söyledi.

ASGARİ ÜCRET ZAMMI REFAHI ARTIRIRKEN...

Asgari ücret artışı hakkında da değerlendirmede bulunan Dortluoğlu, asgari ücret artışının refahı artırırken enflasyonist bir etki yaratabileceğini dile getirdi.

Yorumlar (0)

Seç