BİLSEM Sonuçları Açıklanıyor! MEB BİLSEM Sonuç Sorgulama Ekranı...

BİLSEM Sonuçları Açıklanıyor! MEB BİLSEM Sonuç Sorgulama Ekranı...

BİLSEM sonuçları için geri sayım başladı! Peki BİLSEM sonuçları nereden ve nasıl öğrenilir?

Sınav 18 Ağu 2022 23:44 0
BİLSEM Sonuçları Açıklanıyor! MEB BİLSEM Sonuç Sorgulama Ekranı...

BİLSEM sonuçları için geri sayım başladı! Peki BİLSEM sonuçları nereden ve nasıl öğrenilir? İşte merak edilen soruların detayları...

İlkokullarda sınavla tespit edilen özel yetenekli öğrencilerin devlete bağlı olarak açılmış olan özel eğitim kurumlarında öğrenim görmesine olanak sağlayan BİLSEM sonuçları için tarih belli oldu.

BİLSEM SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

13 Mayıs BİLSEM bireysel değerlendirmeye hak kazanan öğrencilerin ilan edildi.

Bireysel değerlendirme sınavı ise 13 Haziran-12 Ağustos tarih aralığında gerçekleşti. Bu sınavın sonuçları ise 19 Ağustos tarihinde açıklanacak.

BİLSEM SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Sınav sonuçları MEB.gov.tr üzerinden yapılacak duyuru ile belli olacak. Sonuç duyurusu geldikten sonra aşağıdaki bağlantı aktifleşecek.

BİLSEM KAYITLARI NE ZAMAN?

BİLSEM’e kayıt hakkı kazanan öğrenciler işlemlerini 29 Ağustos ve 9 Eylül tarihleri aralığında yapacaklar.

BİLSEM NEDİR?

Bilim ve sanat merkezleri (BİLSEM); örgün eğitim kurumlarına devam eden ve genel zihinsel yetenek, görsel sanatlar veya müzik yetenek alanlarında özel yetenekli olarak tanılanan öğrencilere, yeteneklerini geliştirerek kapasitelerini en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla destek eğitim vermek üzere açılan özel eğitim kurumlarıdır.

BİLSEM SINAVINA KİMLER KATILABİLİR?

Normal eğitime nazaran özel eğitim programlarının uygulandığı BİLSEM eğitim programları, her yıl sınavla gerçekleşen alımların akabinde başlıyor.

BİLSEM sınavına öğrenciler bireysel olarak başvuru yapamıyor. Öğrencilerin sınava girebilmesi için sınıf öğretmenleri tarafından aday gösterilmiş olmaları gerekmektedir. Bilsem sınavına sadece birinci, ikinci ve üçüncü sınıf öğrencileri katılabilmektedir. Bu sınav, tablet üzerinden interaktif olarak yapılan bir sınavdır.

BİLSEM SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDIĞINDA BİLDİİRMLE HABERDAR OLMAK İÇİN MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN;

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

.

 

Yorumlar (0)

Seç