Bilanço ağırlaşıyor: Bayram tatilinin ilk yedi gününde 55 kişi hayatını kaybetti
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Bilanço ağırlaşıyor: Bayram tatilinin ilk yedi gününde 55 kişi hayatını kaybetti

Bakan Yerlikaya yaptığı açıklamada 9 günlük bayram tatilinin ilk 7 gününde meydana gelen 4 bin 370 trafik kazasında, 55 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Haberler 13 Nisan 2024 0
Bilanço ağırlaşıyor: Bayram tatilinin ilk yedi gününde 55 kişi hayatını kaybetti

Bilanço ağırlaşıyor: Bayram tatilinin ilk yedi gününde 55 kişi hayatını kaybetti.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'dan bir son dakika açıklaması geldi. Bakan Yerlikaya yaptığı açıklamada 9 günlük bayram tatilinin ilk 7 gününde meydana gelen 4 bin 370 trafik kazasında, 55 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, bayram tatili dönüşü İstanbul ve Ankara'daki trafik yoğunluğunun azaltılabilmesi için kamyon, çekici ve tanker cinsi araçların 14 Nisan 2024 Pazar günü saat 05.00'ten 15 Nisan 2024 Pazartesi günü saat 05.00'e kadar Ankara ve İstanbul'a girişlerine izin verilmeyeceğine yönelik kararda esnekliğe gidileceğini belirtti. Yerlikaya, "Tedarik süreçlerinin aksamaması için yaş sebze/meyve, süt ve süt ürünleri gibi bozulabilir gıdalar, dondurulmuş gıdalar, canlı ve kesme çiçek, ilaç, tıbbi malzeme ve akaryakıt taşıyan kamyon, çekici ve tanker cinsi taşıtların öncelikle ana arterler haricindeki güzergahlarda, zorunluluk halinde ise ana arterler üzerinde en az süreyle bulunacak şekilde istisnai olarak seyirlerine izin verilecektir" ifadelerini kullandı.

“CUMA GÜNÜ 664 KAZA MEYDANA GELDİ”

Kara yollarında trafik yoğunluğunun tekrar artmaya başladığını belirten Yerlikaya, "Lütfen aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Trafik kurallarına uyalım. Bayram tatili boyunca trafik polislerimiz ve jandarma trafiğimiz, denetimlerine 24 saat esasına göre devam ediyor. Bayram tatilinin 7'nci günü 12 Nisan 2024 Cuma gününde; 664 trafik kazası meydana geldi. 349 bin 174 araç denetlendi. 24 bin 583 araca hız ve radar işlemi, 27 bin 808 araca ise diğer işlemler yapıldı. Bayram tatilinin ilk 7 gününde (Cumartesi, pazar, pazartesi, salı, çarşamba, perşembe ve cuma) toplam; 4 bin 370 trafik kazası meydana geldi. 55 vatandaşımız maalesef hayatını kaybetti. 7 bin 331 vatandaşımız ise yaralandı. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum" dedi.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç