Benzine Hatırı Sayılır İndirim Geldi! Bu Geceden İtibaren Geçerli Olacak

Benzine Hatırı Sayılır İndirim Geldi! Bu Geceden İtibaren Geçerli Olacak

Brent petrolün düşmesi ile birlikte geçen hafta gelen indirime bir yenisi daha eklendi. Benzin grubunda gece yarısından itibaren geçerli olmak benzine indirim geldi.

Emtia 22 Kasım 2022 16:40 0
Benzine Hatırı Sayılır İndirim Geldi! Bu Geceden İtibaren Geçerli Olacak

Son dakika: Benzin fiyatlarına beklenen indirim geldi.

Brent petrol ve döviz kurundaki yükseliş nedeniyle benzin ve motorin oldukça yükseldi. Vatandaşa kontak kapattıran zamların ardından benzine indirim haberi geldi.

Brent petrolün düşmesi ile birlikte geçen hafta gelen indirime bir yenisi daha eklendi. Benzin grubunda gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 1,16 TL indirim gerçekleşti.

MOTORİNE İNDİRİM VAR MI?

Benzin grubunda gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 1,16 TL indirim gerçekleşti. İndirim pompa fiyatlarına yansıyacak.

Motorin grubu için şuan her hangi bir indirim söz konusu değil.

Güncel akaryakıt pompa fiyatlarına göre;

İstanbul'da motorin litre fiyatı 24.79 liradan satılıyor.

Benzinin litresi ise ortalama 21.19 liradan satılıyor.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Türkiye'de benzin ve motorin fiyatları hesaplanırken; Gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payının eklenmesiyle KDV hariç Rafineri satış fiyatı bulunuyor.

Gümrüksüz Rafineri Fiyatı hesaplanırken ise, Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük Dolar kuru takip edilerek, belli bir fiyat değişim farkında gümrüksüz rafineri tavan satış fiyatı elde ediliyor.

Yorumlar (0)

Seç