Benzin Fiyatlarına Büyük İndirim Geldi!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Benzin Fiyatlarına Büyük İndirim Geldi!

Motorin fiyatlarına gelen peş peşe büyük indirimlerin ardından bir indirim de benzin fiyatlarına geldi! İşte gelen indirim tutarı ve haberin detayları...

Haberler 9 Ara 2023 0
Benzin Fiyatlarına Büyük İndirim Geldi!

Petrol fiyatlarının son 5 ayın en dip seviyesinde seyretmesiyle akaryakıta peş peşe indirim geldi. 3 gün üst üste gelen indirimlerin ardından benzinin litresi 33 lira seviyesine, motorinin litresi ise 36 lira seviyesine geriledi.

İndirim sonrası Eskişehir'de güncel akaryakıt fiyatları ne kadar?

Ekim ayında İsrail-Hamas çatışmalarının başlamasıyla 95 dolara kadar çıkan brent petrol, daha sonra sert bir düşüş yaşadı. 74 dolara kadar gerileyen petrol fiyatları son 5 ayın en dip seviyelerinde işlem görüyor. Bu gelişme sonrası akaryakıta peş peşe indirimler geldi. Seri indirimlerin ardından benzinin litresi 33 lira seviyelerine, motorinin litresi ise 36 lira seviyelerine geriledi.

AKARYAKIT FİYATLARINA 3 GÜN ÜST ÜSTE İNDİRİM
Petrol fiyatlarının düşmesi nedeniyle motorinde 7 Aralık Perşembe günü 1 lira 34 kuruş, 8 Aralık Cuma günü ise 88 kuruşluk bir fiyat düşüşü oldu. Bugün ise benzinin litresine 1 lira 65 kuruş indirim geldi.

Motorine indirim geldi: Benzinin fiyatı ne zaman düşecek? - 07.12.2023,  Sputnik Türkiye

BENZİN VE MOTORİNİN LİTRESİ KAÇ LİRA?
İndirimlerin ardından benzinin litresi İstanbul'da 32 lira 96 kuruşa, Ankara'da 33 lira 66 kuruşa, İzmir'de ise 33 lira 78 kuruşa düştü.

Motorinin litresi ise İstanbul'da İstanbul'da 35 lira 46 kuruşa, Ankara'da 36 lira 8 kuruşa, İzmir'de 36 lira 29 kuruşa geriledi.

Tüm indirim gelişmelerinden anında haberdar olmak için ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç