Belediye kameralarından ev ve otelleri izlemişler

Belediye kameralarından ev ve otelleri izlemişler

Son dakika haberi: Belediyede skandal bir olay ortaya çıktı. 3 personelin belediye kameralarından ev ve otelleri izlediği ortaya çıktı.

Yerel Haberler 3 Kasım 2023 0
Belediye kameralarından ev ve otelleri izlemişler

Belediye kameralarından evlerin içini, banyoları, yatak odalarını izlemişler.

İstanbul'da meydana gelen olayda, İBB'nin itfaiye biriminde görev alan 3 personel, ilk yardım ve olay tespiti için kurulan kameralarda skandal şeyler yaptı.

Gelen bilgilere göre İBB'de çalışmakta olan itfaiye personeller müfettişler tarafından tespit edildi. Ev, otel ve eğlence mekanlarındaki davranışlarını kontrol etmek için müfettişlerin yaptığı incelme sınavında şehrin dört bir yanında olan ev otel ve eğlence mekanlarının kayıtları izlendi.

İnceleme sınrasında acil durum yangın ve trafik denetimlerinin olmadığı zamanlarda bu personellerin kameralara erişim sağladığı ve gece saatlerinde kameraların bazı özelliklerini kullanarak görüntüleri anlık kaydettiği ve bilgisayara depoladıkları öğrenildi.

Müfettiş incelemesi sonrası Taksim ve Ataşehir'de tanınmış bazı otel ile mekanların içerisine zoom yapılarak yakınlaştırıldığı ve gece saatlerinde buralardan görüntüler alındığı tespit edildi. Baız görüntülerde ise evlerin içinin kaydedildiği görüldü.

Ultra yakınlaştırılarak çekilen görüntülerde vatandaşların yatak odaları, namaz kılan, bebek uyutan kadınların görüntüleri, otel odalarındaki çıplak vatandaşların görüntüleri ile mekanlarda eğlenen insanların görüntülerinin olduğu tespit edildi.

Soruşturma başlatıldı ve 21 personelin ifadesi alındı. 3 personel tespit edildi ve O.A., S.M. ile Ü.Ç. adlı kişiler tespit edildi. Savcılığa yapılan başvuru sonrası iddianame hazırlandı ve bu kişiler hakkında 2 yıla kadar hapis cezası istendi.

Olay ile ilgili mahkeme, önümüzdeki günlerde görülecek. Soruşturma devam ediyor.

Finans7.com | Ankara
Kaynak: Sabah Gazetesi

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;