Belediye gıda yardım başvurusu nasıl yapılır? E-devlet gıda yardım başvuru formu 2023

Belediye gıda yardım başvurusu nasıl yapılır? E-devlet gıda yardım başvuru formu 2023

Belediyeler tarafından ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı yapılıyor. Peki başvurular nasıl yapılacak? İşte detaylar...

Ekonomi 22 Ocak 2023 11:48 2
Belediye gıda yardım başvurusu nasıl yapılır? E-devlet gıda yardım başvuru formu 2023

Son dakika: Belediye gıda yardım kolisi başvurusu nasıl yapılır?

Maddi yetersizlik nedeniyle sıkıntı yaşayan vatandaşların imdadına devletin sağladığı sosyal yardımlar yetişiyor. Bu kapsamda devlet tarafından ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen kişilere gıda kolisi yardımı yapılıyor. Peki başvurular nasıl yapılacak? İşte e-devlet gıda yardım kolisi başvuru ekranı.

Belediye Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belediyeler tarafından ihtiyaç sahibi aileler verilen gıda yardımından faydalanabilmek için il ve ilçelerde bulunan belediyelere başvuru yapılması gerekiyor. Siz de ikamet ettiğiniz belediyeye giderek gıda ve erzak yardımı başvurusunda bulunabilirsiniz. Bağlı olduğunuz belediyeye gitmeden doğrudan internet üzerinden de kolayca başvuruda bulunabilirsiniz.

Belediyeden gıda yardımı başvurusunda bulunmak için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 adresini ziyaret etrmeniz yeterlidir. E-devlet ile giriş sağladıktan sonra “Gıda yardımı” sekmesi altından resmi başvuruda bulunabilirsiniz. Bu aşamadan sonra başvurunuz değerlendirmeye alınacak ve nihai sonuç en yakın süre içerisinde tarafınıza iletilecektir.

Beleidye Gıda Yardım Başvurusu İçin TIKLAYIN

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (2)

Seç


Ziyaretçi 11 Gün Önce
Ewt
Ziyaretçi 12 Gün Önce
Yardım kolisi almak istiyorum