Bayramın İlk Gününde 852 Trafik Kazası Gerçekleşti!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Bayramın İlk Gününde 852 Trafik Kazası Gerçekleşti!

Bayramın ilk günüde acı haberler gelmeye devam ediyor. 852 trafik kazası gerçekleşirken, 5 kişi hayatını kaybetti! İşte haberin detayları...

Haberler 16 Haz 2024 0
Bayramın İlk Gününde 852 Trafik Kazası Gerçekleşti!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, trafik kazalarına ilişkin verileri açıkladı. Dokuz günlük Kurban Bayramı tatilinin ilk gününde meydana gelen 852 trafik kazasında 5 kişi hayatını kaybetti, bin 421 kişi yaralandı.

Dokuz gün sürecek Kurban Bayramı tatili dün başladı. Vatandaşlar, memleketlerine yada tatil beldelerine gitmek akın akın için yola çıktı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, tatilin ilk gününe ilişkin trafik kazaları verilerini sosyal medya hesabından paylaştı.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde Emniyet ve Jandarma trafik ekiplerinin vatandaşların güvenliği için gerekli önlemleri aldığını, denetimleri büyük bir hassasiyetle sürdürdüğünü kaydetti.

852 TRAFİK KAZASI, 5 CAN KAYBI

Yerlikaya, tatilin 1'inci günü olan 15 Haziran Cumartesi günü 852 trafik kazası meydana geldiğini, 5 kişinin hayatını kaybettiğini, bin 421 kişinin yaralandığını belirtti.

407 BİN ARAÇ DENETLENDİ

Yerlikaya, ayrıca 407 bin 731 aracın denetlendiğini, 24 bin 357 araca hız ve radar, 42 bin 720 araca ise çeşitli eksikliklerden işlem yapıldığını kaydetti.

Yerlikaya, "Lütfen trafik kurallarına harfiyen uyalım, aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Yolculuklar sizleri sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, ayırmak için değil. Yolun sonu bayram olsun" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç