Bayramda Çalışan Bir Kişi Ne Kadar Mesai Ücreti Alacak?
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Bayramda Çalışan Bir Kişi Ne Kadar Mesai Ücreti Alacak?

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Uzmanı Özgür Erdursun, Ramazan Bayramı tatilin 9 güne çıkarılması sonrası çalışanların ne kadar mesai ücreti alacaklarını hesapladı. İşte haberin detayları...

Çalışma Hayatı 8 Nisan 2024 0
Bayramda Çalışan Bir Kişi Ne Kadar Mesai Ücreti Alacak?

Bu yıl 10-12 Nisan tarihlerinde idrak edilecek olan 2024 Ramazan Bayramı öncesinde bayram tatili başlayacak. Ramazan Bayramı arefesinden önceki ilk iş günü olan 8 Nisan Pazartesi ile yarım gün mesainin olduğu 9 Nisan arefe günü idari izin olarak kararlaştırıldı.

Buna göre; Bayram tatili 6 Nisan Cumartesi günü başlayıp 14 Nisan Pazar sona erecek.

Asgari ücret 2024 ne kadar, kaç TL olacak ve yüzde kaç zam gelecek? Asgari  ücret 2. toplantısı sonrası açıklama! - Finans haberlerinin doğru adresi -  Mynet Finans Haber

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Uzmanı Özgür Erdursun, Ramazan Bayramı tatilin 9 güne çıkarılması sonrası çalışanların ne kadar mesai ücreti alacaklarını hesapladı:

Ramazan bayramı 3.5 gündür. Ramazan bayramı 3.5 gün ayrıca 1.5 gün idari izin ve hafta tatili ile 9 gün olarak ilan edilse de bu tatilden kamu çalışanları dışında özel sektör çalışanları faydalanamayacaktır.

Salı günü arife yarım gün, çarşamba, perşembe, cuma bayram tam gün bayram tatili olacak. Yani bayram tatili özel sektör çalışanları için 3.5 gündür.

2024 ASGARİ ÜCRET ZAMMI: Asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücret zam  toplantıları ne zaman başlayacak? - Son Dakika Türkiye Haberleri | NTV Haber

Asgari Ücretle çalışan bir kişinin günlük ücreti net 566,74 TL'dir. Bayramda 3.5 gün tam çalışan kişi normal ücretine ilave olarak 1.983.58 TL ilave ücreti alacak.

Net 30.000TL ücretle çalışan bir kişi ilave 3.500TL alacak. Bayram çalışmalarında mesai hesabı, normal ücretine ilave bir ücret ilavesi şeklinde uygulanır.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç