Bayram tatilinde köprü ve otoyollar ücretsiz olacak
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Bayram tatilinde köprü ve otoyollar ücretsiz olacak

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Kurban Bayramı tatilinde KGM sorumluluğundaki köprü ve otoyollar ücretsiz olacak.

Haberler 8 Haz 2024 0
Bayram tatilinde köprü ve otoyollar ücretsiz olacak

Son dakika: Bayram tatilinde köprü ve otoyollar ücretsiz olacak.

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Kurban Bayramı tatilinde KGM sorumluluğundaki köprü ve otoyollar ücretsiz olacak. Uygulama, yap-işlet-devret projelerini kapsamıyor. Öte yandan, şehir içi toplu taşıma hizmetleri de bayramda ücretsiz olacak.

Buna göre, bayram tatili nedeniyle KGM sorumluluğu altında bulunan otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçişler, 15 Haziran Cumartesi (Cumayı cumartesiye bağlayan gece) saat 00.00'dan başlayarak, 24 Haziran Pazartesi saat 07.00'ye kadar ücretsiz olacak. Yap-işlet-devret projeleri ücretsiz geçiş uygulamasından hariç tutuldu.

ŞEHİR İÇİ TOPLU TAŞIMA HİZMETLERİ BAYRAMDA ÜCRETSİZ

Vatandaşlar Başkentray, Marmaray, İZBAN, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy metro hattı seferleri ile belediyeler ve bunların kurdukları birlik, müessese ve işletmelerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden 16 Haziran Pazar saat 00.00'dan (cumartesi gününü pazar gününe bağlayan gece), 19 Haziran Çarşamba gün sonuna kadar (Kurban Bayramı süresince) ücretsiz yararlanabilecek.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç