Bayram Tatilinde 22 Kişi Hayatını Kaybetti!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Bayram Tatilinde 22 Kişi Hayatını Kaybetti!

Kurban bayramı tatili nedeniyle seyahat eden kişiler trafik kazaları geçiriyor! Gerçekleşen bu kazalarda toplam 22 kişi hayatını kaybetti! İşte haberin detayları...

Haberler 18 Haz 2024 0
Bayram Tatilinde 22 Kişi Hayatını Kaybetti!

Bayram tatilinin trafikteki acı bilançosu katlanarak artmaya devam ediyor. İçişleri Bakanı Yerlikaya, Kurban Bayramı tatilinin ilk üç gününde 22 kişinin hayatını kaybettiğini 4 bin 43 kişinin ise yaralandığını açıkladı.

Trafik kurallarına ve sıklıkla yapılan uyarılara rağmen trafik kazaları ne yazık ki yaşanmaya devam ediyor. Kurban Bayramı tatilinin üçüncü gününde trafikteki acı bilanço ise katlanarak artıyor.

Trafik kazalarıyla ilgili güncel verileri sosyal medya hesabından paylaşan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 24 saatlik sürede 824 trafik kazası meydana geldiğini ifade etti. Yerlikaya, bayram tatilinin ilk üç gününde 2 kişinin hayatını kaybettiğini 4 bin 43 kişinin ise yaralandığını açıkladı.

Yerlikaya'nın paylaşımı şu şekilde:

"Bayram tatilinin 3. günü 17 Haziran 2024 Pazartesi günü 24 saatlik sürede, 824 trafik kazası meydana geldi. 6 kişi maalesef hayatını kaybetti. Bin 327 kişi yaralandı. 375 bin 311 araç denetlendi. 23 bin 857 araca hız ve radar işlemi, 26 bin 786 araca ise diğer işlemler yapıldı. Bayram tatilinin ilk 3 gününde (Cumartesi, Pazar ve Pazartesi) maalesef 22 kişi hayatını kaybetti. 4 bin 43 kişi ise yaralandı. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Denetimlerimizin tek amacı var. Bayram tatiline giden vatandaşlarımızın sağ salim ailelerine kavuşması. Onlara sarılması. Lütfen aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Trafik kurallarına uyalım. Yolculuklar sizleri sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, ayırmak için değil."

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç