Bayram Tatili 9 Gün Olacak mı? Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak?

Bayram Tatili 9 Gün Olacak mı? Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak?

2022 Yılı Ramazan Bayramı için geri sayım sona eriyor. Peki Ramazan Bayramı tatili 9 gün olacak mı? Bayram tatili kaç gün olacak? İşte detaylar.

Haberler 12.4.2022 10:51 6
Bayram Tatili 9 Gün Olacak mı? Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak?

Bayram tatili 9 gün olacak mı?


2022 yılı Ramazan Bayramı için geri sayımda son günlere girildi. Mübarek Ramazan ayının 11'inci gününü idrak ettiğimiz bu günde Ramazan Bayramı için 19 gün kaldı. Bayrama kısa süre kala en çok araştırılan, en çok merak edilen konu Ramazan Bayramı'nda tatilin kaç gün olacağı konusu oldu. Ramazan Bayramı'nın ilk gününün Pazartesi gününe denk gelmesi nedeniyle kamu personelleri ile öğrenciler, bayram tatilinin 9 gün olup olmayacağını araştırıyor. İnternet üzerinde Bayram tatili kaç gün olacak? sorusunu araştıran vatandaşların bu sorusuna henüz net bir cevap gelmedi.


RAMAZAN BAYRAMI HANGİ GÜN?

2022 yılı Ramazan Bayramı bu sene 2-3-4 Mayıs tarihlerinde idrak edilecek. Ramazan Bayramı'nın ilk günü 2 Mayıs 2022 Pazartesi gününe denk geliyor. Son günü ise 4 Mayıs 2022 Çarşamba gününe denk geliyor. Normal şartlarda Perşembe ve Cuma günü okulların açılması , mesailerin yeniden başlaması bekleniyor. İşte Ramazan Bayramı günlerinin takvim üzerindeki görünümü:KABİNE TOPLANIYOR

Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında yapılacak. Beştepe'de bulunan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşecek toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan kameralar karşısına geçip kabinede alınan kararları kamuoyu ile paylaşacak.


Kabine toplantısında bu konuda bir karar çıkması bekleniyor. Kabine toplantısından sonra açıklama geldiğinde finans7.com olarak takipçilerimizle paylaşacağız.


9 GÜNLÜK TATİL ZOR

Bayramın ilk günü Salı gününe denk gelmiş olsa 9 günlük tatil olma ihtimali vardı. Ancak bu durumda sadece Pazartesi, Salı ve Çarşamba günlerinin tatil edilmesi, Perşembe ve Cuma mesailerin kaldığı yerden devam ettirilmesi bekleniyor. Sizce tatil 9 gün olmalı mı? Aşağıdaki yorum kısmından yazabilirsiniz.


2022 KURBAN BAYRAMI HANGİ GÜNLERE DENK GELİYOR?

2022 yılı Kurban Bayramı ilk günü 9 Temmuz Cumartesi gününe denk geliyor. İkinci günü Pazar, Üçüncü günü Pazartesi ve Son günü ise Salı gününe denk geliyor. Kurban Bayramı'nda Arife günü nedeniyle tatil Cuma gününden başlar ve Salı günü sona erer. Kurban Bayramı'nda tatil, büyük ihtimalle 5 gün olur.


İşte 2022 yılı Kurban Bayramı günlerinin takvim üzerindeki yeri:


Tatil günü belli olduğunda haberdar olmak için TIKLAYINYorumlar (6)

Seç

Ziyaretçi 46 Gün Önce
Bence olmali
Ziyaretçi 46 Gün Önce
Bence olmalı
Ziyaretçi 46 Gün Önce
Bence de olmalı senede 15 gün resmi tatil izinimiz var başkada izinimiz yok bayramlarda ailelerimizin yanına gidelim ki annelerimiz babalarımız evlatlarına doyasıya hasret gidersin
Ziyaretçi 46 Gün Önce
İşçiler ırgat gibi çalışır burası Türkiye
Ziyaretçi 46 Gün Önce
Olsun be düğün ayarladık