Bayburt Valisi Mustafa Eldivan kimdir, nereli?
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Bayburt Valisi Mustafa Eldivan kimdir, nereli?

Bayburt Valiliği görevine Mustafa Eldivan'ın ataması yapıldı. Peki Mustafa Eldivan kimdir? Mustafa Eldivan nerelidir?

Sağlık 10 Ağu 2023 07:37 0
Bayburt Valisi Mustafa Eldivan kimdir, nereli?

Yeni Bayburt Valisi Yavuz Mustafa Eldivan kimdir?

10 Ağustos tarihli Resmi gazete'de yayınlanan son dakika açıklamasında Bayburt valiliği görevine Mustafa Eldivan'ın atamasının yapıldığı görüldü. Erdoğan'ın imzası ile yayınlanan atama kararnamesi sonrası en çok aranan konu Mustafa Eldivan kimdir, nerelidir? soruları oldu. Peki Mustafa Eldivan daha önce hangi görevleri yaptı? Kimdir? Mustafa Eldivan akademik kariyeri nedir?

İşte Erdoğan'ın imzası ile Bayburt Valiliği görevine ataması yapılan Mustafa Eldivan'ın özgeçmişi:

Mustafa Eldivan KİMDİR?

1972 yılında Kayseri de doğdu. Ortaöğrenimini İncesu Lisesinde, Lisans eğitimini ise Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde tamamladı.  

                05.01.1999 da Çorum Kaymakam Adayı olarak görevine başladı. Sırasıyla Mecitözü, Gülnar, Kıbrısçık ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. Dokuz ay süreli mesleki ve lisan eğitimini İngilterenin Nottingham şehrinde Nottingham Üniversitesinde tamamlayan Kaymakam ELDİVAN, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde "6-7 Eylül Olayları Işığında Türkiye’nin Azınlık Politikası ve Yansımaları" konusunda da yüksek lisans çalışması yaptı.   Kemaliye, Doğanşehir, Hacıbektaş, Havran ve Avanos Kaymakamı olarak görev yapan Kaymakam ELDİVAN 04.03.2016 tarihli bakanlık onayı ile de Nevşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğini  Vekaleten yaptı. İçişleri Bakanlığı’nın: 2016/861 Karar Sayılı kararnamesi ile İller İdaresi Genel Müdürlüğünde Daire Başkanlığı görevini yürüttü. 19.08.2017 tarihli 345 sayılı Kararname ile Bağcılar Kaymakamlığı atanarak 26.08.2022 tarihine kadar Bağcılar Kaymakamı olarak görev yaptı.

                Kaymakam Mustafa ELDİVAN; 11.08.2022 tarihli 2022/392 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Çorlu Kaymakamlığına atanmış olup, 29.08.2022 tarihinde İlçemizdeki görevine başlamıştır.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç