Başvuru bugün başladı: 10 şehre KPSS'siz kura ile 10 bin 824 işçi alımı yapılacak 2024
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Başvuru bugün başladı: 10 şehre KPSS'siz kura ile 10 bin 824 işçi alımı yapılacak 2024

iŞKUR resmi internet adresi üzerinden gelen son dakika açıklamasında Valilik, Kaymakamlık, İl Özel İdarelerine işçi alımı yapılacağı duyuruldu.

TYP 11 Mart 2024 2
Başvuru bugün başladı: 10 şehre KPSS'siz kura ile 10 bin 824 işçi alımı yapılacak 2024

İlanlar bugün geldi: 10 şehre KPSS'siz işçi personel alımı başladı.

TYP kapsamında işçi alımları sürüyor. iŞKUR resmi internet adresi üzerinden gelen son dakika açıklamasında Valilik, Kaymakamlık ve İl Özel İdarelerine 10 ilde işçi alımı yapılacağı bildirildi. Bizde bu yazımızda söz konusu işçi alım ilanlarının başvuru detaylarına yer verdik. İşte başvuru detayları.

TYP NEDİR?

TYP, uzun adı ile Toplum Yararına Programlar. Bu programlar kapsamında kamuya işçi alımları yapılıyor. Yapılan işçi alımında adaylar kamuda geçici olarak istihdam ediliyor. Geçici olarak çalışan işçiler 6 ve 9 aylık süreçte çalışır. İş sonunda adaylar işsiz kalır.

HANGİ İLLERDE ALIM YAPILIYOR?

Manisa,
Mardin,
Karaman,
Kırşehir,
Şırnak,
Zonguldak,
Ağrı,
Uşak,
İzmir,
İstanbul.

İLANLAR;

BAŞVURU

TYP personel alımı ilanlarına başvurular internet üzerindne başladı. Başvuru yapmak isteyen adayların aşağıdaki adımları takip ederek başvurusunu internet üzerinden , İŞKUR sayfası üzerinden yapması gerekmektedir. 

Öncelikle yukarıdaki linke tıklayın. Açılan sayfada iş arayan kısmından giriş yapın. İŞKUR iş arayan kısmında üyeliğiniz yoksa e devlet kapısı girişi kısmından kimlik numaranız ve e devlet şifrenizle giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra karşınıza aşağıdaki ekran çıkacak. Bu ekranda belirtilen adımları takip ederek ilan başvuru sayfasına gidin:

 
   

Bu sayfada TYP Arama kısmına giderek ilanlara gidebilirsiniz.İlan kısmında solda bulunan başvuru numarası kısmına tıklayarak başvurunuzu yapın.

Kadın erkek diğer adaylarla bilgi alış verişi için  TIKLA TAKİP ET

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (2)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 3 Ay Önce
Birkerede adıyaman olsa şaşırıcam
Ziyaretçi 3 Ay Önce
Sivas ta neden yok