Baş Döndüren Hızlı Yükseliş: 15 Günde 4 Yer Değiştiren Zabıt Katibi Şef Oldu

Baş Döndüren Hızlı Yükseliş: 15 Günde 4 Yer Değiştiren Zabıt Katibi Şef Oldu

Kamuda yapılan atamalar tepki çekiyor. Özellikle bir üniversite bünyesinde yapılan atama ve personelin hızlı yükselişi dikkatlerden kaçmadı.

Haberler 08.4.2022 11:01 4
Baş Döndüren Hızlı Yükseliş: 15 Günde 4 Yer Değiştiren Zabıt Katibi Şef Oldu

Bir zabıt katibinin kısa sürede yakaladığı görevde yükselme dikkatleri çekti.


Sakarya Adliyesi'nde zabıt katibi olarak görev yapmakta olan bir kişi, daha sonra kurum değişikliği için başvuru yaptı. Kurum değişikliği için başvuru yapan kadın zabıt katibinin bu talebi kabul edildi ve Yalova Üniversitesi bünyesine ataması yapıldı. Bu üniversite bünyesinde göreve başlayan kadın, daha sonra Yabancı Diller Yüksekokulu'na geçti ve burada Yüksekokul Sekreterliği görevine getirildi.


Görevde ciddi anlamda hızlı yükselen kadın çalışan ,burada da çok durmadı ve Yalova Üniversitesi Rektörlük Hukuk Müşavirliği bölümüne Şef olarak atandı. Normalde yıllar sürmesi gereken bu süreci günler içinde geçiren kadın çalışanın bu kısa süredeki yükselişi dikkatlerden kaçmadı.


Sözcü Gazetesi'nden Halil Ataş bugün kaleme aldığı yazısında söz konusu sürecin detaylarını aktardı. Buna göre Sakarya Adliyesi bünyesinde katip olarak çalışan kadının 10 gün önce kurum değişikliğinin kabul edildiği ve Yalova Üniversitesi'nde işe başladığı öğrenildi. Daha sonra 4 Mart tarihinde bu kadın çalışan, Üniversitenin Yabancı Diller Yüksekokulu bünyesine Yüksekokul Sekreteri olarak atandı. Naklen yapılan bu atama sonrası 9 Mart'ta bir atama daha oldu. 5 gün Yüksekokul Sekreterliği görevi yapan çalışan, daha sonra 9 Mart tarihinde bir başka bölüme atandı.


Bu sefer atandığı yerde memur olmadı ŞEF oldu. Rektörlük bünyesine atanan çalışan, Hukuk Müşavirliği bölümünde ŞEF oldu.


Söz konusu atama yazısı “Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulu, Yüksekokul Sekreteri kadrosuna naklen ataması yapılan Canan Porgalı, 04.03.2022 tarihinden itibaren görevine başlamıştır. Bilgilerinizi ve gereğini arz/rica ederim. Üniversitemiz Rektörlüğüne 07/03/2022 tarih ve 2200012733 sayılı yazı ile atanan Canan Porgalı. “Şef” unvanı ile Hukuk Müşavirliğimizde 09/03/2022 tarihi itibariyle göreve başlamıştır. Bilgilerinizi arz ederim." bu şekildeydi.


Kamuda çalışmak için onca çaba sarf eden , çalışan, emek veren o kadar aday varken bu şekilde kurumlar arası dikey-hem de oldukça dikey geçişle yapılan atamalar tepki ile karşılanıyor. Bu konuda bir düzenleme mutlaka yapılması gerekmektedir. Bu gibi durumlar, kamuya yapılan memur alımlarında torpil iddialarının güçlenmesine ve güvensizliğe neden olmaktadır.

Kaynak: Sözcü

Memur ve Asker alımları Başladı. İlanlar İçin TIKLAYIN


Yorumlar (4)

Seç

Ziyaretçi 43 Gün Önce
Bu gidişle 1 ay içinde rektör olur bu 😅😅😅
Ziyaretçi 43 Gün Önce
Nasıl torpil yok gozumuze soka soka yapıyorlar bu her kurumda her alanda yapılıyor en ufak işçisinden 2n üst düzey birime kadar heryerde çocuklarımı okusun emek harcasim yıllarca iş bulmak için cabalasin bunlar yüzünden hickimse hakettiği yerde değil haketmedigi yerde de iş bulamiyor illaki dayın olacak şimdiye kadar devletin hiç bir kurumundan nakdi veya herhengi bir yardım almadım ama gelgorku bir kurumda temizlik görevlisi olarak caliamak için başvuru yapıyorum hiçbirinden olumlu sonuç çıkmadı bu kadrmi zorlaştı iş bulmak zerre hakkımı helal etmiyorum .!!!!
Ziyaretçi 43 Gün Önce
Başarılarının devamini dilerim
Ziyaretçi 43 Gün Önce
yok artık