Barzan Hesenzede Öldürüldü!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Barzan Hesenzede Öldürüldü!

MİT, terör örgütü PKK'nın İran Gençlik Koordinasyonu sorumlusu Barzan Hesenzade'yi Irak'ın Kandil bölgesinde düzenlediği operasyonla etkisiz hale getirdi. İşte haberin detayları...

Haberler 21 Mart 2024 0
Barzan Hesenzede Öldürüldü!

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü PKK'nın İran Gençlik Koordinasyonu (KCR) Üyesi Barzan Hesenzade’nin Irak/Kandil kırsalındaki yerini tespit etti. Operasyon için en uygun zamanda düğmeye basıldı. Takip edilen terörist Hesenzade, nokta operasyon ile etkisiz hale getirildi.

Tolhildan Kandil kod Barzan Hesenzade’nin, PKK/KCK Yürütme Komitesi Eş Başkanı Cemil Bayık ile PKK/KCK Yürütme Konseyi üyesi Abbas kod Duran Kalkan ile irtibatlı olduğu tespit edildi. Cemil Bayık ve Duran Kalkan ile bağlantılı hareket ediyordu. Bu kapsamda PKK/KCK’nın gençlik yapılanması içerisinde bölge gençliğine yönelik örgüt propagandası yaparak örgüte eleman kazandırma faaliyetleri yürütüyordu.

BARZAN HESENZEDE KİMDİR?

Barzan Hesenzade, 1994 yılında İran’ın Mahabad şehrinde doğdu. İran’da Merivan, Mukriyan ve güneyindeki şehirler ile üniversitelerde gençleri örgütleme ve ideolojik bilinç kazandırma maksatlı faaliyet yürüttü. 2016 yılında İran/Mahabat’dan örgütün kırsal kadrolarına katılım sağlayarak silahlı eğitim aldı.

Bu kapsamda örgütün Ş. Hemin Bekes ve Ş. Ali Çiçek Akademilerinde eğitim gördü. Örgüt bünyesinde Asos, Pencevin ve Kandil alanlarında kadro temini maksatlı gençlik çalışmalarında bulundu.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç