Bartın Valisi Nurtaç Arslan Oldu: Kimdir Nerelidir?

Bartın Valisi Nurtaç Arslan Oldu: Kimdir Nerelidir?

Son dakika haberi: İller İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Nurtaç Arslan Bartın Valisi oldu. Peki Nurtaç Arslan kimdir, nerelidir?

Kamu 12.5.2022 15:15 0
Bartın Valisi Nurtaç Arslan Oldu: Kimdir Nerelidir?

Bartın Valisi görevine Nurtaç Arslan atandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzası ile bugün yayımlanan Valiler Kararnamesinde, İller İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Nurtaç Arslan , Bartın Valisi olarak atandı. 

NURTAÇ ARSLAN KİMDİR? NERELİDİR?

İçişleri Bakanlığı sitesinde Arslan'ın özgeçmişi şu şekilde paylaşıldı:

Nurtaç ARSLAN, 1976 yılında Amasya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Amasya ili Taşova ilçesinde tamamladı. 1998 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

 06 Ocak 1999 tarihinde Aydın Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başlayan ARSLAN, Aydın Karpuzlu ve Kırıkkale Delice İlçelerinde Kaymakam Vekili; Nevşehir Acıgöl Kaymakamı, Bayburt Aydıntepe Kaymakamı, Sivas Vali Yardımcısı, Çankırı Kurşunlu Kaymakamı ve İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı’nda Daire Başkanı olarak görev yaptı. 20/08/2017 tarihli Müşterek Kararname ile İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdür Yardımcılığına atanan Nurtaç ARSLAN, halen bu görevine devam etmektedir.

İngiltere Exeter Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Kamu Politikası Anabilim Dalındaki yüksek lisansını 2001 yılında; Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalındaki yüksek lisansını 2014 yılında tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı Kamu Yönetimi Bölümü’nde doktora çalışmasına devam etmekte olup tez aşamasındadır.

Nurtaç ARSLAN iyi derecede İngilizce bilmekte olup, evli ve 3 çocuk annesidir.

Mobil uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Seç