Bankalar peş peşe açıkladı: Bir banka daha kredi ve kredi kartı borçlarını silecek
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Bankalar peş peşe açıkladı: Bir banka daha kredi ve kredi kartı borçlarını silecek

Son dakika haberi: Garanti BBVA depremde hayatını kaybedenlerin kredi ve kredi kartı borçlarını silecek.

Bankalar 16 Şubat 2023 23:45 2
Bankalar peş peşe açıkladı: Bir banka daha kredi ve kredi kartı borçlarını silecek

Son dakika: Garanti BBVA depremde hayatını kaybedenlerin kredi ve kredi kartı borçlarını silecek.

Garanti BBVA,tarafından bir son dakika açıklaması geldi. Garanti Bankası tarafından yapılan son dakika açıklamasında deprem bölgesinde hayatını kaybeden bireysel müşterileriyle, gerçek kişi ticari işletmelerin kredi ve kredi kartı borçlarını anapara dahil olmak üzere sildiklerini açıkladı.

Bankadan yapılan açıklamada, deprem felaketinin acısını ve zorluklarını atlatabilmek için ilk andan itibaren dayanışma ile tüm kaynakların seferber edildiği belirtilerek, "Önümüzde uzun bir yol var. Bölgeye yapılacak finansman desteğinin sürdürülebilir olması gerektiğini biliyor, bu bilinçle planlamalarımızı yapıyor, var gücümüzle çalışıyoruz. Bu zor dönemde bölgenin yaralarını bir nebze de olsa sarabilmek için Garanti BBVA ailesi adına bölgeye olan desteğimiz hakkında detayları kamuoyu ile paylaşıyoruz." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Kredi ve kredi kartı borçlarını başvuru gerekmeksizin, faizsiz erteliyoruz. Depremde ağır hasara uğrayan şehir ve ilçelerimizdeki bireysel müşterilerimizin ve gerçek kişi ticari işletmelerimizin borçlarını 6 ay, deprem bölgesinde yer alan diğer illerde ise 1 ay faizsiz erteliyoruz. Deprem felaketinin yaşandığı bölgede hayatını kaybeden bireysel müşterilerimizle gerçek kişi ticari işletmelerimizin kredi ve kredi kartı borçlarını anapara dahil olmak üzere siliyoruz. Depremden etkilenen tüzel müşterilerimize, firma özelinde; ödemesiz dönemli, uzun vadeli, çok geniş kapsamlı destek paketlerimizle finansal kaynak sağlayacağız.

Depremde en ağır hasara uğrayan şehir ve ilçelerimizdeki bireysel müşterilerimiz ve gerçek kişi ticari işletmelerimizden 2023 yılı sonuna kadar kredi kartı ve üye iş yeri POS ücreti tahsil etmeyeceğiz. Depremde ağır hasara uğrayan şehir ve ilçelerimizdeki bireysel müşterilerimiz ve gerçek kişi ticari işletmelerimizin genel bankacılık hizmetlerini ücretsiz gerçekleştiriyoruz. Bankacılık işlemlerine erişim sağlamak için depremden etkilenen tüm illerin merkezinde şubelerimiz ve mobil araç şubelerimizle hizmet veriyoruz. Müşterilerimizin kartlarına kolay erişmesi ve hemen kullanabilmesi için mobil araç şubelerimiz dahil tüm şubelerimizden anında banka kartı ve kredi kartı teslimatı yapıyoruz."

"İlk Etapta 10 Milyar Liralık Bir Finansman Desteği Sağlıyoruz"

Açıklamada, "Deprem bölgesinin ihtiyaçlarını yakından takip ediyor, bölgenin temel ve barınma ihtiyaçlarını sürekli karşılıyoruz. İlk andan itibaren çalışma arkadaşlarımız ve yakınlarını deprem bölgesinin dışındaki güvenli alanlara hızlıca yerleştirdik. Türkiye'nin dört bir yanından gönüllü arkadaşlarımız ile birlikte bölgeye aralıksız desteğimizi sürdürüyoruz." değerlendirmesinde bulunuldu.

Banka açıklamasında, deprem bölgesine verdikleri tüm desteklerin yanı sıra şimdi de AFAD'a 650 milyon liralık bağış yapıldığı belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

"BBVA İspanya ve BBVA Meksika küresel ölçekte bağış kampanyalarıyla ülkemize destek oluyor. Bünyesinde bulunduğumuz BBVA Grubu bölgeye destek olmak isteyen tüm müşterilerini kapsayan küresel ölçekte bir bağış kampanyası başlattı. Kampanyada biriken bağışlar deprem bölgesindeki ihtiyaçlar için kullanılacak.

Ülke olarak önümüzde uzun ve zorlu bir süreç var. İyileşme dönemimiz de uzun sürecek, hepimiz bunun bilincindeyiz. Bu zaman zarfında bölgenin finansal sıkıntılarını karşılamak üzere ilk etapta 10 milyar liralık bir finansman desteği sağlıyoruz. Önümüzdeki dönemin doğuracağı finansal ihtiyaçlar doğrultusunda imkanlarımızı seferber edeceğiz."

İş Bankası Depremde Hayatını Kaybedenlerin Borçlarını Silecek

Öte yandan İş Bankası tarafından dün yapılan açıklamada Türkiye tarihinin en büyük deprem felaketlerinden birinin yaşandığı bölgede depremlerde hayatını kaybeden müşterilerinin tüm bireysel kredi, ek hesap ve kredi kartı borçlarını anapara dâhil olmak üzere silineceğini açıklamıştı.

Diğer Bankalar

Henüz diğer bankalardan bir açıklama gelmedi. Siz hangi bankanın borçları silmesini bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın. 

Diğer bankaların da önümüzdeki günlerde açıklama yapması bekleniyor. Açıklama gelince kaçırmamak için TIKLA İNDİR

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (2)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 17 Ay Önce
ya zaten ölen kişilerin borçları otomatik olarak zaten siliniyor. gerçekten bankalarimiz yardım edecekse deprem bölgesindeki muşterileinin kredi veya kredi kartı borçlarını silsinler.iste asıl yardım bu tüm dünyadan Türkiye'ye yardım geliyor maddi olarak bizim bankalarda sadece ölen kişilerin borçlarını siliyor.dedigim gibi yardım edeceklerdir kredi ve kredi borçlarını silsinler
Ziyaretçi 17 Ay Önce
depremde evi ağır hasar gören insanlarında kredi karti ve borçları silinsin