Bankalar nakit avans limiti ne zaman açılır? İlk faizsiz nakit duyurusu geldi

Bankalar nakit avans limiti ne zaman açılır? İlk faizsiz nakit duyurusu geldi

Bankaların faizsiz nakit avans limiti ne zaman açılacak? Merkez Bankası'nın kararı sonrası nakit avanslar ne zaman verilecek?

Bankalar 24 Mayıs 2023 15:27 0
Bankalar nakit avans limiti ne zaman açılır? İlk faizsiz nakit duyurusu geldi

Kredi çekemeyen nakit avansa sarılıyor: Peki nakit avans limiti ne zaman açılır?

Nakit avans hakkında son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Merkez Bankası'nın geçen hafta aldığı karar ile bankaların faizsiz nakit avans limitleri kaldırılmıştı. Tepki çeken karardan sonra Merkez Bankası yeni bir karar aldı ve nakit avanslar yeniden getirildi.

TCMB bu kararı aldı ama bankaların çoğu hala faizsiz nakit avansları henüz kullanıma yeniden açmadı. Nakit avans kullanımı henüz açılmayan vatandaşlar ise nakit avansların ne zaman açılacağını araştırmaya başladı. Peki nakit avans ne zaman açılacak? Faizsiz nakit avansa nasıl başvuru yapabilirim? İşte son bilgiler.

Bankaların kredilerde gittiği kısıtlamalardan sonra vatandaşlar bankaların faizsiz nakit avans kampanyalarına akın etmeye başlamıştı. Ancak bankalar, TCMB'nin kararı sonrası bu kampanyalarında da kısıtlamaya gitti.

SON DAKİKA: BİR BANKA FAİZSİZ NAKİT AVANS VERİYOR

Bazı bankalar Merkez Bankası'nın açıklamasından sonra yeniden harekete geçerek faizsiz nakit avans kampanyalarını başlattı. Bu bankaların başında Garanti BBVA geliyor. Banka 10 bin liraya kadar nakit avans veriyor. Diğer bankalara baktığımızda henüz faizsiz nakit avans kampanyalarının başlatılmadığı görülüyor.

Merkez Bankası'nın kararından sonra bankaların kademeli şekilde nakit avansları yeniden açması bekleniyor. Kampanyalar başladığında haberdar olmak için aşağıdaki linklerden uygulamamızı indirin:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)

Seç