Banka İle Yapılan Anlaşma Feshedildi: Promosyon Ücreti İptal Oldu
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Banka İle Yapılan Anlaşma Feshedildi: Promosyon Ücreti İptal Oldu

Maaş promosyon ödemelerinde son dakika gelişmesi az önce duyuruldu. Banka ile yapılan promosyon anlaşması feshedildi.

Bankalar 13 Ekim 2022 21:08 1
Banka İle Yapılan Anlaşma Feshedildi: Promosyon Ücreti İptal Oldu

Banka maaş promosyonları ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Özel bankalar arasında emekli maaş promosyonu yarışı devam ederken geçtiğimiz gün kamu bankaları da bu yarışa dahil olmuştu. Öte yandan maaş promosyonları ile ilgili bir iptal haberi geldi.

Maaş promosyon ödemelerinde son dakika gelişmesi az önce duyuruldu. Banka ile yapılan promosyon anlaşması feshedildi. Yalova Belediyesi şirketi Personel A.Ş ile bir banka arasında 744 personeli ilgilendiren maaş promosyon sözleşmesi ödenecek ücrette tatmin edici artış yapılmaması nedeniyle iptal edildi.

Personellere ödenen promosyon ücretlerinin arttırılması amacıyla çalışma başlatan Yalova Belediyesi, 744 personelin yer aldığı Personel AŞ ile bir banka arasında imzalanan sözleşmeyi feshetme kararı aldı. 

17 ay önce 3 yıllık imzalanan sözleşmenin güncellenmesi amacıyla banka ile yürütülen görüşmelerden istenen netice alınamaması üzerine sözleşme feshedildi. 

YENİ İHALE DÜZENLENECEK

Yeni ihale 18 Ekim Salı günü saat 11.00’de Belediye Meclis Salonu’nda yapılacak.

“PERSONELİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Konuyla ilgili bir süredir detaylı bir çalışma yürüttüklerini belirten Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, şöyle konuştu:

“Ekonomik koşulların değişmesi nedeniyle banka ile rakamın güncellenmesi için görüşmeler yaptık. Ancak bizleri tatmin eden bir rakam ortaya çıkmadı. Sözleşmenin bitimine 19 ay olmasına rağmen personelimizin yararına olacak şekilde sözleşmeyi fesih etme kararı aldık. 

18 Ekim Salı günü için tüm bankalara davette bulunduk. 3 yıllık, Personel AŞ bünyesinde yer alan 744 personelimizi kapsayan yeni bir maaş sözleşmesi için ihale gerçekleştiriyoruz. İnanıyorum ki personellerimizi mutlu edecek yeni bir promosyon anlaşması imzalayacağız. Kadrolu personellerimiz ve memurlarımız içinde görüşmelerimiz devam ediyor. Personellerimizin refahı ve iyiliğine olan çalışmalar yapmaya devam edeceğiz.”

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 2 Yıl Önce
emekliyi konuşan yok devlet bankalarının yeni komisyon tutarında çok az en az 10 bin olması lazım.